Start Lublin drugi w Memoriale im. Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia.

Podczas turnieju w Tarnobrzegu czerwono-czarni najpierw okazali się lepsi od miejscowej Siarki 71:63, a w finale byli gorsi od MKS Dabrowa Górnicza 62:74. Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane.

Po pierwszej kwarcie było 18:18, a na przerwę obie drużyny udały się przy wyniku 40:39 na korzyść gospodarzy. Trzecia odsłona również była remisowa 17:17. Podopieczni Pawła Turkiewicza rozstrzygnęli losy meczu w finałowej kwarcie. Zwyciężyli ją 15:6. W kluczowym momencie dobrze grał Trency Jackson. Amerykanin najpierw zanotował akcję dwa plus jeden, a później rzucił za trzy. W tym momencie Start uciekł na 65:59.

W sobotę Start rzucił osiem trójek. W niedzielę zaledwie dwie. Nie trudno domyślić się, że kiepska skuteczność sprawiła, że Dąbrowa Górnicza wygrywała praktycznie od początku do końca meczu. W 17 minucie było 33:19, ale na przerwę obie drużyny udały się przy wyniku 37:30 na korzyść rywali czerwono-czarnych.

W drugiej połowie strata ekipy z Lublina ciągle oscylowała wokół 10 punktów i ostatecznie zakończyła się wynikiem 74:62 na korzyść MKS. Indywidualnie najlepiej grał Jarosław Trojan. 22-latek w obu meczach był najlepszym rzucającym drużyny. W sobotę zanotował 14 „oczek”, a dzień później aż 22. Trzecie miejsce w turnieju zajęła Rosa Radom, która pokonała Siarkę po dwóch dogrywkach 91:88.

Z Siarką i Rosą podopieczni trenera Turkiewicza spotkają się w dniach 2-3 października, kiedy w hali Globus odbędzie się kolejny, towarzyski turniej.

MKS Dąbrowa Górnicza – Start Lublin 74:62 (16:12, 21:18, 19:15, 18:17)

MKS: Dłoniak 16, Zmarlak 12 (2×3), O’Brien 11 (2×3), Broadus 4, Pamuła 3 (1×3) oraz Szymański 15, Piechowicz 8 (1×3), Dziemba 5 (1×3), Wieczorek, Boryka, Majchrowski.

Start: Trojan 22, Jackson 11, Grzeliński 7, Salamonik 6, Poole 5 (1×3) oraz Małecki 4, Czujkowski 3 (1×3), Ciechociński 2, Myśliwiec 2, Szczepaniak.

Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 63:71 (18:18, 22:21, 17:17, 6:15)

Siarka: Robbins 15 (1×3), Harris 12 (4×3), Bell 9, Młynarski 7, Wall 4 oraz Zalewski 8, Patoka 8, Paul.

Start: Trojan 14, Jackson 14 (1×3), Poole 13 (3×3), Salamonik 8 (1×3), Grzeliński 4 oraz Czujkowski 9 (2×3), Małecki 7 (1×3), Ciechociński 2, Myśliwiec.