Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UMCS Lublin 51:84

AZS UMCS Lublin zwyciężył z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Teraz podopiecznym Przemysława Łuszczewskiego pozostaje czekać na rezulatat środowego meczu KK Warszawa z AZS PŚk Galeria Echo Kielce

Gospodarze mieli coś do powiedzenia tylko przez kilkanaście minut. Jeszcze na początku drugiej odsłony ulegali 20:24. Wtedy jednak goście ruszyli do przodu i już w 16 min prowadzili 35:24. Jeszcze lepiej było po przerwie – trzecią kwartę wygrali aż 21:9. W szeregach akademików najlepiej grał Mateusz Wiśniewski. Podkoszowy AZS UMCS zaliczył double-double – 21 pkt i 13 zbiórek.

Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UMCS Lublin 51:84 (16:22, 13:22, 9:21, 13:19)

Sokół: Słoniewski 9, Szczerbatiuk 8 (1×3), Grudziński 8 (1×3), Barszcz 6 (1×3), Ryfa 4 oraz Skarpetowski 15, Niedbalski 1, Grabowski 0, Krawczyk 0, Wilczyński 0, Siwek 0, Wasil 0.

AZS UMCS: Wiśniewski 21 (1×3), B. Karolak 19 (4×3), Tradecki 3 (1×3), Dusiło 2, Stefaniuk 2 oraz Krzeszowski 15 (1×3), P. Jagoda 13 (1×3), A. Myśliwiec 5, Ł. Beczek 4, Nycz 0.

Sędziowali: Kusza i Kryśko. Widzów: 250.