Pszczółki przegrywają w 4. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet

W 4. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzyły się z CCC Polkowice. Niestety lublinianki musiały uznać wyższość rywalek.

Od początku spotkania na parkiecie oglądaliśmy równą walkę. Obie drużyny miały kłopoty z celnością. Pod koszem lepsze były jednak gospodynie, które częściej zbierały piłki. Pierwszą kwartę wygrały mistrzynie Polski 17:12. W drugiej kwarcie mimo nieustannego gonienia wyniku przez Pszczółki rywalki zdołały wyjść na przerwę po pierwszej połowie z 7. punktami przewagi. W trzeciej odsłonie oba zespoły dostarczył na swoje konto taką samą ilość punktów, więc przewaga Polkowiczanek została utrzymana. Akademiczki nie poddały jednak meczu – podczas ostatniej części gry doprowadziły nawet do remisu. Ostatnie minuty spotkania należały jednak do gospodyń. Zaczęły sukcesywnie powiększać zdobycz punktową i ograniczyły maksymalnie ofensywę Pszczółek.

CCC Polkowice ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69-59 (17-12, 19-17, 13-13, 20-17)