Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia 68-54

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczęła z przytupem zmagania w półfinale play-off. Akademiczki pokonały u siebie VBW Arkę Gdynia 68:54. W niedzielę drugie spotkanie obu zespołów w Hali Globus.

Chociaż wynik otworzyły rywalki celną trójką, to Pszczółki niepozostały dłużne i już po chwili cieszyły się z prowadzenia (4-3). Dobry moment w grze złapała Emilia Kośla, która powiększyła przewagę swojego zespołu. Najpierw popisała się lay-up’em, a po chwili dodała na konto rzut spoza łuku (11-5). Gdynianki, aby zaradzić początkowym problemom poprosiły o przerwę w grze. Szybko jednak przekonały się, że nie tak łatwo można wybić gospodynie z rytmu. W tym z pewnością utwierdziła je Ivana Jakubcova, która ze spokojem wykorzystała okazję pod obręczą (15-7). Rywalki zdołały się podnieść dopiero w końcówce tej odsłony i zminimalizowały straty (20-14). W drugiej kwarcie intensywność gry pozostała, ale skuteczność obu ekip pozostawiała sporo do życzenia. Po 4 minutach tej odsłony mieliśmy 25-16, a obraz meczu zdecydowanie chciał zmienić szkoleniowiec miejscowych Krzysztof Szewczyk, który poprosił o czas. To przyniosło zamierzony efekt, bo po przewagę powiększyła Martina Fassina (28-16). Trzeba wyróżnić również pracę Kamiah Smalls, której świetne wjazdy pod kosz były trudne do zatrzymania. Dzięki taki atutom Pszczółki na przerwę zeszły przy wyniku 38-26.

Smalls dobrą dyspozycję podtrzymała również w drugiej połowie, bo to właśnie ona otworzyła worek z punktami po przerwie (40-26). Pod obręczą natomiast w zdobywaniu kolejnych oczek wtórowała jej Mack, która świetnie wykorzystywała swoje warunki fizyczne. Rywalki nie radziły sobie z agresywną grą akademiczek i zdarzały im się kosztowne pomyłki. Łatwa strata w środku pola dała dogodną sytuację dla Fassiny (54-39). Akademiczki tak jak rozpoczęły tę kwartę, tak ją zakończyły. Znów dała o sobie znać Smalls, która celny lay-up’em doprowadziła do rezultatu 62-41. Ta różnica w zupełności wystarczyła miejscowym do zwycięstwa. Chociaż rywalki starały się jeszcze zaskoczyć lubelskie koszykarki to na to było już za późno. Pszczółki wygrały 68:54 i tym samym stan batalii wynosi 1:0 dla ekipy z Lublina. Jutro o 16:00 rewanż w Hali Globus.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – VBW Arka Gdynia 68-54 (20-14, 18-12, 24-15, 6-13)
Pszczółka: Mack (16), Smalls (16), Fassina (15), Stanaćev (9), Jakubcova (5), Kośla (5), Trzeciak (2), Sklepowicz, Duchnowska, Niedźwiedzka, Kurach.
Arka: Gustafson (12), Bertsch (10), Szymkiewicz (10), Pavlopoulou (5), Dobrowolska (5), Podgórna (3), Baza, Borkowska, Rudzka (DNP).

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. Elbrus Studio Autor: Rafał Małys