Polki w półfinale Mistrzostw Świata! Niech ten sen trwa jak najdłużej

Trwa marsz „biało-czerwonych”. Polki wygrały z Rosjankami 21:20 i awansowały do półfinału. Zagrają w nim z Holenderkami.

Trwa wspaniały sen polskich szczypiornistek. Po sensacyjnym wyeliminowaniu Węgierek, podopieczne Kima Rasmussena przeszły kolejną przeszkodę i w pięknym stylu pokonały 21:20 Rosjanki. W nagrodę w piątkowym półfinale mistrzostw świata będą mogły zagrać z Holenderkami. Dzięki wczorajszemu sukcesowi „biało-czerwone” mają już zapewniony udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Środowy mecz zaczął się od mocnego uderzenia Polek i po dziesięciu minutach wygrywały 4:1. Przewaga mogłaby być jeszcze większa, ale „biało-czerwone” były nieskuteczne w kontratakach. Rosjanki przebudziły się po kwadransie i dość szybko doprowadziły do wyrównania. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do naszych zawodniczek, które na przerwę udały się prowadząc 11:9.

Drugą część meczu lepiej zaczęły Rosjanki. Dwie bramki Poliny Kuzniecowej sprawiły, że na tablicy wyników pojawił remis 11:11. Chwilę później jednak rosyjska rozgrywająca doznała poważnej kontuzji kolana i opuściła parkiet. „Biało-czerwone” wykorzystały zamieszanie w szeregach rywalek i wyszły na prowadzenie 14:11. W tym momencie ekipę Kima Rasmussena dopadł poważny kryzys. Polki przez dziesięć minut nie potrafiły rzucić bramki. Przełamanie przyszło dopiero w 47 min, kiedy Agnieszka Kocela rzuciła ze skrzydła. Po chwili zawodniczka MKS Selgros Lublin dołożyła kolejne trafienie i Polki ponownie remisowały. W nerwowej końcówce na pierwszy plan wysunęła się inna zawodniczka klubu z Lublina, Weronika Gawlik. Nasza bramkarka rozegrała fenomenalne spotkanie i zaliczyła wiele spektakularnych obron. W ofensywie gra Polek wyglądała dużo gorzej, ale wystarczyło to do pokonania rywalek. Decydującego gola rzuciła Monika Kobylińska.

Polska – Rosja 21:20 (11:9)

Polska: Wysokińska, Gawlik – Kobylińska 6, Kudłacz-Gloc 5, Achruk 3, Zalewska 2, Kulwińska 2, Kocela 2, Niedźwiedź 1, Stasiak 1, Stachowska, Łabuda. Kary: 6 min.
Rosja: Siedojkina, Jerochina, Kalinina – Wiachirjewa 5, Kuzniecowa 3, Ilina 3, Akopian 2, Dmitriewa 1, Marennikowa 1, Bliznowa 1, Makiejewa 1, Sen, Bobrownikowa. Kary: 10 min.
Sędziowały: Arnsten i Roen (Norwegia). Widzów: 2500.

Pozostałe wyniki spotkań ćwierćfinałowych: Holandia – Francja 28:25. Mecze Norwegia – Czarnogóra i Dania – Rumunia zakończyły się po zamknięciu wydania naszej gazety.
Półfinały: Polska – Holandia * Norwegia/Czarnogóra – Dania/Rumunia.