Piłka ręczna kobiet: Polska-Angola 29:27.

MISTRZOSTWA ŚWIATA PIŁKAREK RĘCZNYCH W czwartym spotkaniu w Danii Polska pokonała Angolę 29:27. Z dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki MKS Selgros Lublin: skrzydłowa Agnieszka Kocela i bramkarka Weronika Gawilk.

Przed meczem wiadomo było, że w kadrze reprezentacji będą zmiany. Kontuzjowaną rozgrywającą Małgorzatę Stasiak wymieniła Kristina Repelewska. To już czwarta zawodniczka MKS Selgros Lublin. Rezerwowa ma przybyć do Danii w czwartek, kiedy „biało-czerwone” będą mieć dzień odpoczynku. Dla lubelskiej rozgrywającej to powrót do kadry po dwóch i pół roku przerwy.

Spotkanie zaczęło się od kary dla Moniki Stachowskiej. Grające z przewagą piłkarki reprezentantki Angoli najpierw szybko doprowadziły do remisu 1:1, a następnie wyszły na czterobramkowe prowadzenie (5:1). Polki w tym okresie były mocno nieskuteczne, z kolei dobrze dysponowana była bramkarka rywalek. Dużo problemów polskiej obronie sprawiała Natalia Bernardo.

Po 10 minutach i bramce Moniki Kobylińskiej podopieczne Kima Rasmussena przegrywały 3:7, po 17 minutach 7:10. Szybka kontra Agnieszki Koceli dała naszym reprezentantkom ósmego gola. Do przerwy jednak Polki ulegały 12:15.

Pogoń „biało-czerwonych” na dobre zaczęła się po zmianie stron. Polki jednak solidnie napracowały się, by wyjść na prowadzenie 19:18. Dokonały tego Kobylińska, a po raz kolejny Patrycja Kulwińska (20:19).

Dużo emocji było w końcówce. Na półtorej minuty przed końcem najpierw skrzydłowa Agnieszka Kocela skończyła golem znakomite podanie Kingi Achruk trafiając na 29:27, a chwilę później Weronika Gawlik ustrzegła swój zespół straty 28. bramki. Ostatecznie Polki zwyciężyły 29:27, a skrzydłowa MKS Selgros została najlepszą zawodniczką meczu.

Angola – Polska 27:29 (15:12)

Angola: Branco, Almeida – Bernardo 8, Monteiro 4, Dombaxe 4, Carlos 4, Kiala 3, Viegas 2, Cailo 1, Cazanga, Santos, Guialo. Kary: 4 minuty.

Polska: Gawlik, Wysokińska – Kocela 7, Achruk 6, Kobylińska 5, Kudłacz-Gloc 4, Kulwińska 4, Łabuda 3, Zalewska, Stachowska, Niedźwiedź, Pielesz, Zych, Sądej. Kary: 12 minut. Czerwona kartka: Monika Stachowska (z gradacji).

Grupa B: mecz 3 kolejki: Szwecja – Holandia 28:28 * 4 kolejka (mecze środowe): Kuba – Holandia 23:45 * Szwecja – Chiny zakończył się po zamknięciu wydania.

1.Holandia       4    7 152-96

2.Polska            4    6 115-106

3.Szwecja         3    5   96-81

4.Angola          4    2 112-126

5.Chiny             3    2 84-101

6.Kuba              4    0 98-149

11 grudnia: Chiny – Angola * Holandia – Polska (godzina 18.30, transmisja w TVP Sport) * Kuba – Szwecja.