Pierwsza wygrana Startu Lublin

Czerwono-czarni dzięki dobrej grze w drugiej połowie pokonali Polpharmę Starogard Gdański 77:68. To ich pierwsza wygrana w nowym sezonie Tauron Basket Ligi.

Miejscowi zaczęli to spotkanie fatalnie i po nieco ponad pięciu minutach przegrywali 0:11. Fatalną serię przerwał dopiero Rob Poole, który rzucił za trzy punkty. „Czerwono-czarnym” udało się odrobić straty, a do remisu rzutem równo z syreną doprowadził Bartosz Ciechociński. Druga odsłona była dużo bardziej wyrównana, a na przerwę w lepszych nastrojach udali się gracze Polpharmy, którzy prowadzili sześcioma „oczkami”. – Cieszę się, że udało nam się odbudować morale po słabej pierwszej połowie. W drugich 20 minutach byliśmy już zupełnie inną drużyną – ocenił Turkiewicz.

Rzeczywiście, po przerwie Start zaczął grać z rozmachem, a najgroźniejszą bronią lubelskiej drużyny była obrona. „Czerwono-czarni” dobrze bronili, co pozwalało im na przechwyty i wyprowadzanie kontrataków. W ataku pozycyjnym miejscowi również dobrze dzielili się piłką, a królami asyst byli Jan Grzeliński i Trency Jackson. Obaj zanotowali po cztery otwierające podania. W efekcie po trzech kwartach Start wygrywał już 55:45.

W ostatniej odsłonie lublinianie kontrolowali wynik, chociaż w końcówce Polpharma nieco się do nich zbliżyła. Tempo gry nieźle regulował Grzeliński, a w najważniejszych momentach odpowiedzialność na swoje barki brał Nick Kellogg. Świetny mecz zagrał również Jarosław Trojan, zdobywca czternastu punktów. – Musimy jeszcze popracować nad rozgrywaniem końcówek spotkań, bo pozwoliliśmy rywalom na zbyt szybkie zmniejszenie dzielącego nas dystansu – dodał Turkiewicz.

Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański 77:68 (17:17, 11:17, 27:11, 22:23)

Start: Kellogg 14 (1×3), Grzeliński 13 (1×3), Poole 11 (3×3), Salamonik 7, Czumakow 2 oraz Trojan 14, Czujkowski 9 (2×3), Jackson 4, Ciechociński 3 (1×3), Małecki 0.

Polpharma: Hicks 18 (2×3), Tiller 8, Ward 7, Diduszko 6, Długosz 4 oraz Bailey 12 (2×3), Flieger 9 (1×3), Szymański 4, Grujić 0, Kobus 0.

Sędziowali: Ziemblicki, Szczerba i Trybalski. Widzów: 1600.