PGE MKK Siedlce – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 82-72

szczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała w Siedlcach 72-82. Akademiczki walczyły w osłabieniu, bo na parkiecie nie pojawiła się niezdolna do gry, pierwsza rozgrywająca – Brianna Kiesel.

Jej absencja była widoczna od początku spotkania. Po trzech minutach gry PGE MKK prowadziło 6-0. Punkty zdobyły Rebecca Harris i Oksana Mołłowa. Akademiczkom wyraźnie brakowało skuteczności, choć okazji nie brakowało. Pierwsze oczka dla zespołu z Lublina zdobyła Nikki Greene (6-2). Niestety one nie pobudziły zielono-białych, które były tłem dla ekipy z Siedlec. Lublinianki na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty przegrywały 5-17. Ostatecznie ta odsłona zakończył się wysoką przewagą Siedlec (25-9). Stało się jasne, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno.

Kolejna kwarta wyglądała podobnie. Nadal lepiej poczynały sobie gospodynie. Na jej półmetku Siedlce wygrywały 34-16. Po trafieniu Tetiany Yurkevichus było już 44-18. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 52-21. Ustaliła go Kateryna Rymarenko.

Przerwa podziałała motywująco na lublinianki, bo już od samego początku drugiej połowy podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego wzięły się za odrabianie strat. Szczególnie widoczna na parkiecie była Greene. Po jednym z jej trafień było 58-34. Przewaga PGE nadal była duża, ale akademiczki konsekwentnie zaczęły ją niwelować. Na dwie minuty przed końcem trzeciej odsłony punkty zdobyła Dajana Butulija (58-44). Przed ostatnią kwartą Siedlce nadal wygrywały, ale tylko 60-47.

Ta zaczęła się od “trójki” Laury Iksteny (63-47). Akademiczek to nie podłamało. Dalej grały swoje. Kilka trafień Kateryny Rymarenko sprawiło, że na siedem minut przed ostatnią syreną mieliśmy wynik 68-56. Akademiczki poczuły wiatr w żaglach. Po trzech oczkach Martyny Cebulskiej zrobiło się 70-65. Na zegarach cztery minuty. Wydawało się, że mecz zacznie się od nowa. Przewaga miejscowych zaczęła topnieć (73-69). Pogoń Pszczółek trwała, ale na więcej zielono-białych nie było już stać. Siedlce wygrały z Lublinem 82-72.

PGE MKK Siedlce  – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 82-72 (25-9, 27-12, 8-26, 22-25)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Kaja Grygiel (DNP), Martyna Cebulska (10), Dorota Mistygacz (6), Dajana Butulija (6) Kateryna Rymarenko (17), Julia Adamowicz (18), , Irena Vrančić (3), Dominika Poleszak (2), Uliana Datsko (DNP), Nikki Greene (16).

Źródło: AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat. Autor: Kamil Wojdat