Motor Lublin w PKO Ekstraklasie!

W finale baraży Motor Lublin pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 2:1, czym zapewnił sobie awans do Ekstraklasy! Bramki dla drużyny trenera Stolarskiego w końcówce meczu zdobyli Bartosz Wolski oraz Mbaye Jacques Ndiaye.

Pierwsze minuty spotkania to wysoki pressing żółto-biało-niebieskich oraz nieskuteczna próba Bartosza Wolskiego z dystansu. W 13. minucie doszło do dużego nieporozumienia w polu karnym Motorowców. Błędy techniczne Kamila Kruka i Kacpra Rosy wykorzystał Olaf Kobacki i wpakował piłkę do bramki, otwierając wynik meczu.

Podopieczni trenera Stolarskiego szybko chcieli odpowiedzieć. Próbowali Piotr Ceglarz i Bartosz Wolski, ale ich uderzenia nie zaskoczyły Pawła Lenarcika. Do przerwy nie udało się im stworzyć poważniejszego zagrożenia i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron Motorowcy ruszyli do ataku. Z dystansu próbował Ceglarz, ale znów Lenarcik skutecznie interweniował. W 59. minucie okazję na podwyższenie wyniku miała Arka. Do sytuacji sam na sam z Rosą doszedł Karol Czubak, jednak nasz bramkarz fantastycznie go zatrzymał. Bramkarze mieli w drugiej połowie więcej pracy, bo dziesięć minut później golkiper gospodarzy musiał się postarać przy próbie Samuela Mráza. Z kolei, Rosa po raz kolejny w sytuacji 1v1 zatrzymał piłkarza Arki, którym tym razem był Kobacki.

Motor walczył, nie poddawał się i w końcu doprowadził do wyrównania. W 87. minucie rzut wolny precyzyjnym strzałem na bramkę zamienił Bartosz Wolski. Jak przystało na nasz zespół, na tym się nie skończyło. W doliczonym czasie gry akcję Ceglarza idealnie wykończył Mbaye Jacques Ndiaye, który zapewnił zwycięstwo żółto-biało-niebieskim. Dzięki niemu Motor wraca do Ekstraklasy po 32 latach!

Stadion Miejski w Gdyni, 2 czerwca 2024 r., godz. 18:00

Arka Gdynia 1:2 Motor Lublin

Bramki: 1:0 Olaf Kobacki 13’, 1:1 Bartosz Wolski 87’, 1:2 Mbaye Jacques Ndiaye 90+3’

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Marc Navarro, Michał Marcjanik, Ołeksandr Azacki, Przemysław Stolc – Alassane Sidibe (62’ Sebastian Milewski), Jakub Staniszewski, Michał Borecki – Tornike Gaprindaszwili, Karol Czubak, Olaf Kobacki

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik (79’ Paweł Stolarski), Kamil Kruk, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (60’ Marcel Gąsior), Kamil Wojtkowski (46’ Mbaye Jacques Ndiaye) – Michał Król (69’ Rafał Król), Samuel Mráz, Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Azacki – Palacz, Wojtkowski