Motor Lublin 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

W meczu ostatniej, 34. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. To zwycięstwo oznacza, że żółto-biało-niebiescy skończyli sezon zasadniczy na 4. miejscu i zapewnili sobie udział w barażach o Ekstraklasę. W ich półfinale zmierzy się w czwartek, 30 maja z Górnikiem Łęczna na Arenie Lublin.

Początek spotkania toczył się głównie w środku pola. Było dużo walki, w wyniku której już po dziesięciu minutach Motorowcy mieli na swoim koncie dwie żółte kartki. W 12. minucie zaskoczyć Kacpra Rosę goście próbowali uderzając z rzutu wolnego, ale nasz bramkarz pewnie piąstkował. Wynik meczu otworzyli jednak podopieczni trenera Stolarskiego w 16. minucie. Dzięki podaniu Piotra Ceglarza w polu karnym znalazł się Filip Luberecki, którego dogranie przeciął Franciszek Liszka i wpakował piłkę do własnej bramki.

W 25. minucie blisko podwyższenia wyniku był Samuel Mráz, ale jego strzał zablokowany został dosłownie na linii bramkowej. Naszemu napastnikowi znów niewiele zabrakło w 36. minucie, kiedy to jego uderzenie głową trafiło w poprzeczkę. Na szczęście dobitkę świetnie wykonał Rafał Król, czym podwyższył prowadzenie Motoru na 2:0.

Po zmianie stron, niespodziewanie dla kibiców zgromadzonych na Arenie Lublin, Podbeskidzie szybko złapało kontakt. Dośrodkowanie z prawej strony boiska strzałem głową wykończył Miroslav Ilicić. W odpowiedzi z dystansu próbował strzelać Michał Król, ale Patryk Procek był w tej sytuacji na posterunku. W 69. minucie groźnie zza pola karnego uderzał Bartosz Bernard, ale piłka minęła bramkę Kacpra Rosy.

Piękną akcję Motorowcy przeprowadzili w 82. minucie, ale dośrodkowanie Piotra Ceglarza, po idealnym prostopadłym zagraniu od Krystiana Palacza, przeciął w ostatniej chwili obrońca Podbeskidzia. W końcówce było momentami nerwowo w polu karnym Rosy, ale ostatecznie wynik się nie zmienił i to Motor zgarnął komplet punktów. To oznacza, że podopieczni trenera Stolarskiego zakończyli rundę zasadniczą Fortuna 1. Ligi na 4. miejscu i w półfinale baraży o awans do Ekstraklasy zmierzą się na Arenie Lublin z Górnikiem Łęczna. Mecz ten odbędzie się w czwartek, 30 maja o godz. 17:30.

Arena Lublin, 26 maja 2024 r., godz. 15:00

Bramki: 1:0 Franciszek Liszka 16’ (sam.), 2:0 Rafał Król 36’, 2:1 Miroslav Ilicić 50’

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Kamil Kruk, Filip Luberecki (46’ Krystian Palacz) – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (82’ Marcel Gąsior), Rafał Król (62’ Jakub Lis) – Michał Król (62’ Dariusz Kamiński), Samuel Mráz (76’ Kacper Wełniak), Piotr Ceglarz

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Patryk Procek – Mateusz Ziółkowski, Jan Hlavica, Daniel Mikołajewski, Marko Martinaga – Franciszek Liszka, Marcel Misztal, Jaka Kolenc (46’ Radosław Zając) – Maksymilian Sitek (68’ Bartosz Bernard), Miroslav Ilicić (68’ Bartosz Bida), Maksymilian Banaszewski

Żółte kartki: R. Król, Luberecki, Rudol, Lis – Banaszewski, Hlavica

Źródło: Motor Lublin