Motor Lublin 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

W meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin pokonał u siebie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Zwycięską bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył Dariusz Kamiński.

Pierwszą próbę zdobycia bramki w tym spotkaniu podjęli goście. W 7. minucie przed polem karnym miejsce znalazł sobie Adam Radwański, ale jego strzał przeszedł niedaleko słupka bramki strzeżonej przez Kacpra Rosę. Motor szukał odpowiedzi, a bardzo aktywny na lewym skrzydle był Jacques Ndiaye. W 22. minucie po rzucie rożnym mocno uderzał Filip Wójcik, ale Tomasz Loska dobrze sparował jego uderzenie. Chwilę później bramkarz gospodarzy pewnie złapał strzał Jakuba Lisa.

W 29. minucie w pole karne przedarł się Bartosz Wolski, jednak jego podanie wzdłuż bramki nie znalazło adresata. W doliczonym czasie próbowała z kolei Termalica. Po rzucie rożnym głową uderzał Maciej Ambrosewicz, ale Rosa skutecznie interweniował. Niedługo później sędzia zakończył pierwszą, bezbramkową połowę.

Drugą część spotkania dynamicznie i ofensywnie rozpoczął Motor. Dwukrotnie zrobiło się groźnie pod bramką Loski. W 51. minucie goście odpowiedzieli i przeprowadzili składną akcję, jednak Rosa zatrzymał Jakuba Braneckiego. Blisko bramki byli również czternaście minut później, gdy uderzenie Adama Radwańskiego minimalnie minęło bramkę żółto-biało-niebieskich.

W 80. minucie świetną akcją popisali się Motorowcy. Dośrodkowanie Bartosza Wolskiego zamykał Michał Król. Jego strzał trafił niestety w słupek. Parę minut później bliscy szczęścia byli najpierw Paweł Stolarski, a potem ponownie Michał Król. Podopieczni trenera Feio dopięli swego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Dośrodkowanie Wolskiego na bramkę strzałem głową zamienił Dariusz Kamiński. Motor nie poprzestał na tym i chwilę później strzał Krystiana Palacza musiał zatrzymać Loska. Ostatecznie po doliczonych pięciu minutach sędzia Malec zakończył spotkanie i tym samym żółto-biało-niebiescy dopisali na swoje konto trzy, ważne ligowe punkty.

Arena Lublin, 24 lutego 2024 r., godz. 17:30

Bramki: 1:0 Dariusz Kamiński 90’

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik (74’ Paweł Stolarski), Arkadiusz Najemski (74’ Sebastian Rudol), Kamil Kruk, Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Jakub Lis (57’ Mathieu Scalet), Piotr Ceglarz – Michał Król, Kacper Śpiewak (68’ Michał Żebrakowski), Mbaye Jacques Ndiaye (74’ Dariusz Kamiński)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Taras Zaviiskyi, Wiktor Biedrzycki (53’ Lukas Spendlhofer), Artem Putiwcew, Damian Hilbrycht – Andrii Dombrovskyi (86’ Andrzej Trubeha), Maciej Ambrosiewicz – Morgan Fassbender (46’ Jakub Jędrasik), Adam Radwański, Kacper Karasek (86’ Bruno Wacławek) – Jakub Branecki (69’ Jakub Wróbel)

Żółte kartki: Lis, Rudol – Zaviiskyi, Putiwcew