MKS zwycięża w Szczecinie w samej końcówce

Kolejne zwycięstwo może zapisać na swoim koncie MKS Perła Lublin. Tym razem, bo niesamowicie zaciętym spotkaniu lublinianki wygrały na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Początek spotkania należał zdecydowanie do lublinianek. Biało-zielone wykorzystywały doskonale błędy rywalek i wyprowadzały skuteczne kontry. Za sprawą doskonałej dyspozycji bramkarki Pogoni w pewnym momencie przyjezdne przestały punktować i inicjatywę przejęły zawodniczki ze Szczecina. Po gwizdku kończącym pierwszą część gry mieliśmy remis 15:15.

Druga połowa nie przyniosła zmian w obrazie gry. Oba zespoły wyprowadzały cios za ciosem, balansując wokół remisu. Pięć minut przed końcem spotkania Perła wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Chwile później na tablicy wyników widniał już remis. Zawodniczki obu drużyn nie mogły wykończyć konstruowanych akcji i kiedy wszystko wskazywało na zakończenie meczu remisem, 11 sekund przed końcem Perła wywalczyła rzut karny, który wykorzystała Marta Gęga. Mimo znikomej ilości czasu Pogoń przeprowadziła jeszcze jedną akcję, ale bezbłędnie na bramce zachowała się Patrycja Noga.

SPR Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 28:29 (15:15)