MKS Selgros zbliża się do mistrzostwa Polski

Szczypiornistki z Lublina pokonały w trzecim starciu finałowym  Pogoń i ustaliły tym samym stan rywalizacji na 2:1. Już w najbliższy czwartek MKS będzie mógł sięgnąć po czwarte już z rzędu mistrzostwo.

Na początku zaskoczyły przyjezdne, które wyszło na kilkupunktowe prowadzenie. Później jednak lublinianki systematycznie odrabiały straty, a później budowały przewagę punktową. Znacznie większy komfort psychiczny przed drugą połową miał MKS, który do przerwy wywalczył niezwykle korzystny wynik – 17:10.

Podopieczne Sabiny Włodek nie roztrwoniły prowadzenia i dzięki bardzo pewnej grze zanotowały bardzo istotne w kwestii mistrzostwa zwycięstwo.

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 30:23 (17:10)