MKS Selgros odpadł z rywalizacji o finał eliminacji do Ligi Mistrzyń

Podczas półfinałowego starcia w ramach turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń MKS Selgros Lublin odpadł z rywalizacji o prestiżowy turniej po przegranej z Indeco Conversano. Lublinianki przegrały 27:28.

Już od początku MKS nie miał łatwo, rozpoczęły spotkanie w znacznym osłabieniu – chęci do walki jednak nie zabrakło. Lepiej zaczęły Włoszki – szybko objęły prowadzenie i w pewnym momencie prowadziły już pięcioma punktami. Pod koniec pierwszej odsłony podopieczne Sabiny Włodek pogoniły nieco wynik, a na przerwę schodziły jedynie z dwupunktową stratą.

W drugiej połowie lublinianki poprawiły swoją grę i dogoniły rywalki, a niedługo później objęły nawet prowadzenie. Później zespoły zdobywały bramkę za bramką, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na kilka minut przed końcem meczu MKS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie i wydawało się, że w finale zobaczymy Polki. Indeco nie zamierzało jednak się poddawać i za sprawą m.in. znakomitej dyspozycji Duran Morens zdołały odrobić straty i ostatecznie wyjść na prowadzenie. Selgros miał w ostatniej akcji spotkania szansę na doprowadzenie do remisu, lecz zabrakło skuteczności.

MKS Selgros Lublin – Indeco Conversano 27:28 (14:16)