MKS Selgros Lublin – IK Sävehof 21:34

To był jeden z najgorszych meczów MKS Selgros Lublin w ostatnich latach. Podopieczne Sabiny Włodek uległy z IK Savehof 21:34. Szanse Polek na wyjście z grupy są już tylko matematyczne.

Aby jednak myśleć o wyjściu z grupy trzeba było zagrać znacznie lepiej. Niskie Szwedki w pierwszej połowie mijały szczypiornistki z Lublina jak slalomowe tyczki. Do tego Polki popełniały banalne błędy w ofensywie. – Dziewczyny, nie można podawać sobie piłki w kolana – apelowała podczas przerwy na żądanie Sabina Włodek, trenerka MKS Selgros. Rywalki punktowały wszystkie pomyłki i spokojnie budowały przewagę. Na przerwę zawodniczki IK Savehof udały się wygrywając 17:10.

Rozgrywająca MKS Selgros mocno się pomyliła. Spotkania nie dało się już uratować. Co więcej, Polkom udało się zagrać jeszcze gorzej, niż w pierwszej połowie. Po stronie lubelskiej drużyny lista absurdalnych zagrań rozrastała się z każdą minutą. Dodatkowo, mecz życia zagrała Johanna Bundsen, która broniła na bardzo wysokim procencie. 24-latka zanotowała nawet trafienie. Kiedy lublinianki wycofały golkiperkę, Bundsen przerzuciła całe boisko i zaliczyła pierwszą w tym sezonie bramkę. Końcowy rezultat, 34:21, doskonale mówi o różnicy pomiędzy obiema ekipami. – Pokonały nas szwedzkie nastolatki. Przed meczem wierzyłyśmy, że możemy wygrać. Być może wierzyłyśmy w to nawet zbyt mocno i nie podjęłyśmy walki na boisku. Problem leży ewidentnie w nas – przyznała przed kamerami nsport+ Weronika Gawlik, kapitan MKS Selgros.

MKS Selgros Lublin – IK Sävehof 21:34 (10:17)

MKS Selgros: Gawlik, Dżukiewa – Repelewska 6, Niedźwiedź 4, Rola 2, Gęga 2, Bijan 2, Quintino 1, Kozimur 1, Migdaliowa 1, Charzyńska 1, Szarawaga 1.

Sävehof: Bundsen 1, Eriksson – Lindvall-Haggren 6, Ekenman-Fernis 5, Eriksson 5, Sand 5, Enhoring 3, Mellegard 3, Olsson 3, Andreassen 2, Kronell 1, Eliasson, Jensen, Petterson, Tegstedt. Kary: 6 min.

Sędziowali: Horvath i Marton (obaj Węgry). Widzów: 2500.

1. CSM                             2         4         61-38
  2. Buducnost                   2         4         64-43
  3. Savehof                       3         2         72-82
  4. Selgros                        3         0         65-99