MKS Perła Lublin – UKS PCM Kościerzyna 38:27 w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

MKS Perła Lublin zwyciężył w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski drużynę UKS PCM Kościerzyna i zameldował się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Początek spotkania był wyrównany i zacięty. Przyjezdne dzielnie stawiały opór faworyzowanym gospodyniom i po 10 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 5:5. Po kwadransie rywalizacji lublinianki miały na swoim koncie jedną bramkę więcej, ale później zaczęły wypracowywać coraz większą przewagę.

Po pierwszej połowie mistrzynie Polski miały sześć trafień zaliczki. W 40. minucie meczu biało-zielone miały już o dziesięć bramek więcej i do końca całkowicie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie, podopieczne trenera Roberta Lisa wygrały różnicą jedenastu bramek.

MKS Perła Lublin – UKS PCM Kościerzyna 38:27 (19:13)

MKS Perła: Januchta – Rosiak 10, Matuszyczyk 4, Szarawaga 4, Nestsiaruk 4, Gęga 4, Królikowska 3, Moldrup 3, Nocuń 2, Stasiak 2, Łabuda 1, Kowalska 1
Karne:
5/7
Kary:
10 min (Moldrup, Nocuń, Gęga, Szarawaga, Rosiak – po 2 min)

UKS PCM: Bielak, Kordunowska-Łupa – Pękala 5, Gędłek 5, Somionka 4, Gutkowska 4, Sus 3, Zawalich 2, Kreft 2, Belter 1, Wicik, Wróblewska, Heromińska, Fesdorf, Dorsz
Karne:
2/3
Kary:
6 min (Dorsz, Pękala, Somionka – po 2 min)