MKS Perła Lublin – KPR Jelenia Góra 32:23

MKS Perła Lublin zgodnie z planem wygrał mecz z KPR Jelenia Góra, który odbył się 9 marca w Kraśniku. Dla mistrzyń Polski była to jedenasty ligowy triumf z rzędu.

W pierwszej połowie podopieczne trenera Roberta Lisa natrafiły na duży opór ze strony rywalek. O ile, w ciągu pierwszych pięciu minut KPR nie był w stanie rzucić bramki i przegrywał 0:3, to po 10 minutach gry na tablicy wyników widniał remis 4:4. Jednak wraz z każdą kolejną minutą lublinianki przejmowały kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i powiększały swoją przewagę.

Do przerwy biało-zielone prowadziły 16:11. Po zmianie stron skutecznie powiększały przewagę, a ich wygrana nie była zagrożona nawet przez chwilę. Ostatecznie triumfowały różnicą dziewięciu trafień.

MKS Perła Lublin – KPR Jelenia Góra 32:23 (16:11)
MKS Perła: Bešen, Januchta – Rosiak 8, Achruk 6, Urtnowska 4, Kowalska 3, Królikowska 3, Nestsiaruk 2, Gęga 2, Łabuda 1, Matuszczyk 1, Nocuń 1, Stasiak 1, Szarawaga, Moldrup