Maraton Lubelski 2016

Triumfatorem tegorocznego 4. PZU Maratonu Lubelskiego został Rafał Czarnecki (STS Skarżysko Kamienna). Dobiegł on do mety z czasem  2 godziny 36 minut  31 sekund, a łącznie bieg ukończyło 648 osób.

Na dalszych stopniach podium znaleźli się Bartosz Ceberak (Lubartowbiega.pl) – 2:37,04 i Rafał Owczarek (BKS Wataha Warszawa) – 2:43,26.

W 4. edycji biegu start i meta znajdowały się na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur  w Lublinie.  Wydarzeniu towarzyszyło wiele dodatkowych imprez i atrakcji. Tradycyjnie już odbyła się również akcja „Podziel się kilometrem”, którą przygotowało PZU – tym razem zebrane pieniądze zostały przekazane na Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie.

Na trasie można było spotkać zawodników przeróżnych narodowości. Cała impreza przebiegała w bardzo pozytywnym nastroju.