Lubelskie Pszczółki zwycięskie w starciu z Wisłą Kraków!

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz drugi okazały się lepsze od zawodniczek z Krakowa i są bliżej awansu do kolejnej fazy play-off.

Zawodniczki trenera Krzysztofa Szewczyka dobrze weszły w spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadziły 20:13.

Druga kwarta to zdecydowanie lepsza postawa Wisły. Przyjezdne poprawiły grę w obronie i zaczęły odrabiać straty. Po celnej trójce Doroty Mistygacz Pszczółki wygrywały 32:29.

W trzeciej kwarcia gra toczyła się punkt za punkt. Wynik zaczął krążyć wokół remisu. Dobrze w lubelskiej ekipie spisywała się Asia Boyd i dzięki niej Pszczółki wygrywały 50:46.

Ostatnia kwarta to znakomita gra w obronie Pszczółek. Za trzy rzuciła Mistygacz i podopieczne Szewczyka wygrywały 56:48. W kolejnych minutach Pszczółki zagrały koncertowo i ostatecznie wygrały 65:53.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Wisła Can Pack Kraków 65:53 (20:13, 12:16, 18:17, 15:7)

Pszczółka: Boyd 25, Dorogobuzowa 12, D. Mistygacz 10, Owczarzak 6, Ugoka 4, Jujka 4, Dobrowolska 4, M. Mistygacz 0.

Wisła: Kobryn 12, Gidden 10, Morrison 10, Ygueravide 6, Szott-Hejmej 5, Ziętara 3, Simmons 3, Ben Abdelkader 2, Pop 1, Szumełda-Krzycka 1.

Stan rywalizacji 2:1 dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin