Liga Mistrzyń. Gwiazdy zbyt silne dla MKS Selgros Lublin

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych. MKS Selgros Lublin gorszy 23:31 od Buducnost Podgorica

Początek meczu dość niespodziewanie zdominowały podopieczne Sabiny Włodek, które po szesnastu minutach wygrywały 9:5. Najlepsza była Iwona Niedźwiedź. Rozgrywająca reprezentacji Polski w pierwszej połowie rzuciła aż sześć bramek. Trzeba dodać, że lublinianki w pierwszym kwadransie grały bardzo uważnie i zamieniały na kontratak każdy błąd rywalek.

Ekipa z Czarnogóry zwarła szeregi w drugim kwadransie pierwszej połowy i już 24 min wyszła na prowadzenie. Było to możliwe dzięki świetnej postawie Cristiny Neagu. Rumunka w 2010 r. została wybrana najlepszą piłkarka na świecie, a w piątkowy wieczór tylko potwierdziła swoją klasę. – Neagu rozgrywa świetne zawody. Pozwalamy Czarnogórkom na zbyt wiele w ataku, a szczypiornistki z Podgoricy zbyt łatwo dochodzą do dobrych pozycji rzutowych – mówiła w przerwie na antenie nsport+ Weronika Gawlik, kapitan MKS Selgros.

MKS Selgros Lublin – Buducnost Podgorica 23:31 (13:17)

MKS Selgros: Gawlik, Dżukiewa – Niedżwiedż 8, Gęga 6, Repelewska 3, Mihdaliova 2, Quintino 2, Szarawaga 2, Bijan, Rola, Kozimur, Charzyńska.

Buducnost: Nenezić, Zderić – Neagu 9, Bulatović 5, Raicević 4, Cvijić 4, Mehmedović 4, Pavicević 2, Petrović 1, Pletikosić 1, Jauković 1, Cavlović, Kovacević, Ramusović, Achruk, Lazović.

Sędziowali: Brkic i Jusufhodzic. Widzów: 2500.

1. Buducnost 2 4 64-43
  2. CSM 1 2 33-21
    3. Savehof 1 0 20-33
    4. MKS Selgros 2 0 44-64