KS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 19:30

Wygraną 30:19 zakończył się nasz mecz 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Już przed meczem lubelscy kibice mieli powody do zadowolenia. W składzie biało-zielonych na potyczkę z Piotrcovią znalazły się bowiem zarówno Aleksandra Rosiak, jak i druga z powracających do gry po kontuzji rozgrywających, Valentina Blażević.

Jeśli chodzi o przebieg sobotniego spotkania, fenomenalnie weszły w nie bramkarki obu drużyn. To właśnie za sprawą ich świetnych interwencji po pięciu minutach gry na tablicy widniał remis 1:1. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kolejne dwie minuty, a zmieniła go dopiero Marta Gęga, która pokonała Karolinę Sarnecką z rzutu karnego. To samo w 11. minucie zrobiła Romana Roszak, trafiając tym samym na 2:2.

Przy stanie 3:3 na boisku pojawiła się wspomniana już Valentina Blażević, która od razu zanotowała asystę przy golu Patrycji Królikowskiej. Chwilę później skrzydłowa wyprowadziła lublinianki na pierwsze w tym meczu dwubramkowe prowadzenie, 5:3. W kolejnych minutach MKS utrzymywał nieznaczną przewagę, ale m.in. dzięki dwóm obronionym przez Darię Opelt rzutom karnym w 19. minucie na kontakt (5:6) rzuciła była zawodniczka biało-zielonych, Edyta Chrzarzyńska. Na tego gola natychmiast odpowiedziała Marta Gęga, a chwilę potem podobnie jak Opelt dwa rzuty karne obroniła Weronika Gawlik. To pozwoliło lubliniankom wyjść na +3 i w 22. minucie prowadzić 8:5.

Końcówka pierwszej połowy toczyła się bramka za bramkę, ale ostatecznie dzięki wcześniej wypracowanej zaliczce to lublinianki wyszły z niej zwycięsko, wygrywając 14:10.

Druga część gry rozpoczęła się od goli Valentiny Blażević i Marty Gęgi, a co za tym idzie po jej czterech minutach lubelski zespół prowadził 16:10 i pewnie kontrolował przebieg meczu, co rusz powiększając swoją przewagę. W 42. minucie na 22:12 rzuciła Joanna Szarawaga, która zdobyła tym samym 500. bramkę MKS w tym sezonie.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin 19:30 (10:14)

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Sobecka 4, Roszak 3, Dorsz 3, Charzyńska 2, Oreszczuk 2, Szynkaruk 2, Ciura 1, Kopertowska 1, Wasilewska 1. Kary: 18 min. Trener: Krzysztof Przybylski.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Gęga 7, Królikowska 4, Nocuń 4, Blażević 3, Matuszczyk 3, Szarawaga 3, Łabuda 2, Więckowska 2, Kochaniak 1, Rosiak 1, Olek. Kary: 14 min. Trener: Robert Lis.

Sędziowali: Adam Dejna, Kamil Raszewski.

Źródło: MKS Lublin