Karolina Kołeczek z minimum Olimpijskim!

Karolina Kołeczek podczas zawodów 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego poprawiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikacje na jesienne Mistrzostwa Świata w Doha oraz przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Polka poprawiła swoją dotychczasową życiówkę o 0.16 sekundy. Nowa wynosi 12.75 sekundy. To szósty wynik w histprii polskiej lekkiej atletyki! Za jej plecami zmagania ukończyły: mistrzyni olimpijska, była mistrzyni świata, Amerykanka ‒ Brianna McNeal (12.79 sekundy) oraz aktualna mistrzyni Polski ‒ Klaudia Siciarz (12.89 sekundy).

– Bardzo się cieszę! Nie spodziewałem się aż takiego otwarcia. Czułam się dobrze po treningach. Czułam, że mogę pobiec taki wynik. Nie sądziłam jednak, że będzie to miało miejsce już w pierwszym starcie. Jestem zadowolona, że w tak silnej stawce udało mi się zachować chłodną głowę, skupić tylko na sobie. Cieszę się, że wygrałam u siebie w kraju, przed własną publicznością. ‒ powiedziała po zwycięstwie dla TVP Sport Karolina Kołeczek.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpiły także Paulina Guba oraz Malwina Kopron. Pierwsza z nich w konkursie pchnięcia kulą znalazła się na szóstym miejscu (17.96 metra). Podobnie i kolejna. Kopron posłała młot na odległość 70.35 metra. Była to jej jedyna udana próba w konkursie. Pozostałe spaliła.

Trójka zawodników z Lublina wystartowała w wyścigu na dystansie 400 metrów. Najlepszy z nich ‒ Maciej Hołub zajął 9. miejsce. Tuż za nim był Andrzej Jaros, a na 14. pozycji sklasyfikowany został Cezary Mirosław.

Źródło: AZS UMCS Lublin