Finał Pucharu Polski bez zawodniczek MKS Selgros

MKS Selgros zremisował ze Startem Elbląg i nie awansował do finału rozgrywek o Puchar Polski.

Sytuacja zawodiczek Nevena Hrupca nie była zbyt łatwa, gdyż przegrałyone 21:27. Zawodniczki z Elbląga od początku starały się kontrolować sytuację na boisku i za sprawą Sylwii Lisewskiej, Magdaleny Balsam i Pauliya Muchocka to się udawało. Dzięki nim przyjezdne prowadziły do przerwy 13:11.

Mimo wyrównanej gry po przerwie, to wcią podopieczne Andrzeja Niewrzawy były na prowadzeniu. W 42 min wygrywały już 19:16. W końcówce podopieczne Hrupca doprowadziły jednak do remisu, lecz ten wynik awansem premiował Start.

MKS Selgros Lublin – Kram Start Elbląg 24:24 (11:13)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Rola 6, Gęga 5, Nocuń 5, Charzyńska 3, Rosiak 2, Matuszczyk 2, Skrzyniarz 1, Bozović, Kozimur, Drabik, Uzar. Kary: 10 min.

Kram Start: Szywierska, Powaga – Lisewska 4, Balsam 4, Muchocka 4, Świerżewska 3, Andrzejewska 3, Stokłosa 2, Grobelska 1, Waga 1, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska, Gerej, Klarkowska, Szopińska. Kary: 4 min.

Widzów: 2000.

Wynik dwumeczu: 51:45. Awans: Kram Start.

Pozostały wynik: Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 26:12 (16:7). Wynik dwumeczu: 43:35. Awans: Metraco Zagłębie.