EuroCup: LDLC ASVEL Feminin – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 78-54

Nie będzie kolejnego rozdziału w europejskich pucharach. Historia napisana przez Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin kończy się właśnie na rewanżowym spotkaniu z LDLC ASVEL Feminin. Akademiczki przegrały na wyjeździe 54-78 i tym samym odpadły z dalszej rywalizacji. Dojście do tego etapu jest historycznym sukcesem zespołu.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla lublinianek, bo to akademiczki rozpoczęły natarcie od rzutów spoza łuku. Trafiła Martina Fassina oraz Ivana Jakubcova i zespół z Lublina prowadził 8-0. Odpowiedź miejscowych była jednak równie szybka, a po rzucie Aleksandry Crvendakic mieliśmy remis (8-8). Wynik oscylował w jego granicach przez kolejne minuty aż do momentu, gdy swoje akcje zamknęły Ivana Jakubcova oraz Natasha Mack (14-19). Miejscowe stopniowo odrabiały straty, ale po pierwszej odsłonie to nadal przyjezdne były na prowadzeniu (18-19). To zmieniło się w kolejnej kwarcie i gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę. Po trójce Sary Chevaugeon tablica wskazywała 25-21. Wtedy rozpoczęła się skuteczna seria koszykarek z Francji i gdy spoza łuku trafiła Marine Johannes, miejscowe miały już 11 punktów zaliczki (32-21). Przy wyniku 40-27 na poczwórną zmianę zdecydował się trener Krzysztof Szewczyk. To dało sporo jakości w ataku, ale nadal były problemy z zatrzymaniem rywalek, które do przerwy wygrywały 48-35.

Niestety trzecia odsłona kompletnie nie ułożyła się po myśli lublinianek, które zapunktowały w niej jedynie z osobistych. Po skutecznych rzutach Martiny Fassiny tablica wyświetlała 62-37. Gospodynie w tej części znacząco odjechały akademiczkom i przed finałową kwartą wygrywały 67-38. Mimo ogromnej straty Pszczółki nie złożyły broni i walczyły do końca, a punkty na swoje konto zapisała Fassina oraz Aleksandra Stanaćev (69-44). W samej końcówce dorobek swojego zespołu powiększyła Aleksandra Kuczyńska, która trafiła spoza łuku (75-52). Finalny rezultat 78-54 oznaczał rozstanie się lublinianek z dalszą rywalizacją w EuroCup. Mimo to znalezienie się w czołówce wśród najlepszych drużyn w Europie jest historycznym wyczynem zespołu.

LDLC ASVEL Feminin – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 78-54 (18-19, 30-16, 19-3, 11-16)
LDLC: Crvendakic (15), Johannes (15), Chevaugeon (13), Badiane (8), Chartereau(8), Allemand (7), Burdick (6), Jocyte (2), Tanqueray (2), Malonga (2).
Pszczółka: Mack (16), Fassina (15), Jakubcova (10), Kuczyńska (6), Kurach (4), Stanaćev (2), Smalls (1), Sklepowicz, Niedźwiedzka, Trzeciak.

Źródło: AZS UMCS Lublin. Fot. Michał Piłat Autor: Rafał Małys