Energa AZS Koszalin – MKS Selgros Lublin 27:28

To nie był łatwy sprawdzian dla MKS Selgros w Koszalinie. W ramach ćwierćfinałowego spotkania Pucharu Polski lublinianki pokonały tamtejszą Energę AZS 28:27

Pierwsza połowa była niezwykle zacięta. Żadna ekipa nie odskoczyła na więcej niż jedną bramkę. Prowadzenie przechodziło z jednej strony, na drugą. Wiele razy byliśmy światkami również remisu. Po stronie gospodyń najskuteczniejsza była Hanna Sądej, która w pierwszej połowie zdobyła pięć bramek. W ekipie przyjezdnych kontrolę nad grą miały Joanna Drabik i Alesia Mihdaliova. Obie w sumie rzuciły 10 bramek, z czego sześć miała pierwsza ze szczypiornistek.

Drugą odsłonę lepiej zaczęły lublinianki. Po celnym rzucie Edyty Charzyńskiej w 39 minucie podopieczne trenera Nevena Hrupca prowadziły 19:17. Mieliśmy wrażenie, że MKS Selgros wejdzie na wysokie obroty i spokojnie będzie kontrolować spotkanie. Tymczasem gospodynie trafiły trzykrotnie z rzędu i Sądej wyprowadziła je na prowadzenie 20:19.

Dalszy przebieg meczu, to znów cios za cios. Dzięki trafieniom Ivany Bożović i Agnieszki Kowalskiej to ponownie przyjezdne były bliżej zwycięstwa (20:22). Trzy minuty później mieliśmy remis po 22. Wyrównany pojedynek trwał niemal do końcowego gwizdka. Na szczęście pięć minut przed końcem meczu Małgorzata Rola trafiła ważny rzut na 27:25 dla mistrzyń Polski.

Końcówka dała kibicom wiele emocji. Mimo gry w osłabieniu AZS się walczył zaciekle. Najpierw Bozović chybiła rzut karny, a po chwili Romana Roszak rzuciła kontaktową bramkę. W następnej akcji Paulina Tracz przechwyciła piłkę, ale gospodynie akcja pali na panewce. Kropkę nad i stawia Kamila Skrzyniarz i lublinianki mogą celebrować awans do półfinału Pucharu Polski.

Energa AZS Koszalin – MKS Selgros Lublin 27:28 (15:15)

Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica – Protsenko, Michałów 2, Roszak 8, Budnicka 1, Tracz 3, Domaros, Chmiel, Błaszczyk 2, Nestsiaruk 3, Izak, Sądej 8, Piwowarczyk

MKS Selgros: Januchta, Gawlik – Bożović 3, Rola 3, Kowalska 3, Gęga 2, Matuszczyk, Drabik 6, Mihdaliova 7, Nocuń, Skrzyniarz 2, Charzyńska 2, Rosiak, Uzar.