EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 27:32

Dzięki dobrej drugiej połowie piłkarki ręczne MKS Perła Lublin pokonały na wyjeździe EKS Start Elbląg 32:27 (13:15) i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

Początek spotkania był bardzo zacięty i toczył się od bramki do bramki, a co za tym idzie po niespełna pięciu minutach na tablicy wyników widniał remis, 3:3. Włamksśnie wtedy biało-zielone wykorzystały jednak dwa błędy rywalek i za sprawą trafień Marty Gęgi oraz Dagmary Nocuń wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach przewaga ta powiększyła się nawet do czterech trafień, ale kilka pomyłek w ataku sprawiło, że w 17. minucie elblążanki rzuciły bramkę kontaktową na 8:9, a chwilę później do remisu doprowadziła Joanna Waga.

Taki stan rzeczy dodał animuszu gospodyniom, którym po 24 minutach udało się wypracować trzybramkową zaliczkę, 13:10. Sześciominutową przerwę bez gola po stronie MKS przerwała dopiero chwilę później Joanna Szarawaga. Ostatecznie do końca pierwszej części gry, strat nie udało się całkowicie odrobić i zespoły zeszły do szatni przy wyniku 15:13 dla Startu.

Po powrocie na parkiet gra lublinianek wyglądała lepiej, a dzięki trzem z rzędu zdobytym bramkom mogły się one cieszyć z powrotu na prowadzenie (16:15). Po upływie 41 minut nasze zawodniczki miały na swoim koncie już 21 trafień i trzybramkową przewagę nad przeciwniczkami. To pozwoliło złapać oddech i kontrolować przebieg spotkania. Gdy natomiast Start był bliski rzucenia bramki kontaktowej, na 26:23 dla MKS po rajdzie przez całe boisko rzuciła Marta Gęga. Chwilę później ważną interwencję zanotowała Gabrijela Bešen, a to wszystko mocno przyczyniło się do końcowego wyniku, czyli końcowej wygranej biało-zielonych 32:27.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu MKS wciąż jest liderem tabeli PGNiG Superligi Kobiet i ma trzy „oczka” przewagi nad drugim w zestawieniu Metraco Zagłębiem Lubin.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 27:32 (15:13)

Start: Orowicz, Pająk – Shupyk 6, Waga 5, Yashcuk 5, Cygan 4, Pękala 2, Stapurewicz 2, Trbovic 2, Drondzikowska 1, Kaczmarek, Szulc. Kary: 12 min. Trener: Andrzej Niewrzawa.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Szarawaga 9, Nocuń 6, Gęga 5, Kochaniak 3, Matuszczyk 3, Łabuda 2, Więckowska 2, Królikowska 1, Nosek 1, Olek. Kary: 10 min. Trener: Robert Lis.

Sędziowali: Łukasz Kamrowski, Piotr Wojdyr.