Drugi dzień 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski

W niedzielę zakończyły się 65. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. Drugi dzień zmagań podobnie do pierwszego był bardzo udany dla zawodników AZS UMCS Lublin!

Niedzielne zdobywanie medali rozpoczęła Małgorzata Hołub-Kowalik, która zgodnie z przewidywaniami stoczyła zacięty bój o podium w biegu na 400 metrów. Ten zakończył się dla niej udanie, bo podobnie jak rok temu, brązowym medalem! Zawodniczka AZS UMCS finiszowała z czasem 52.86 sekundy, 0.12 sekundy przed Natalią Kaczmarek (AZS-AWF Wrocław).

Poza zasięgiem konkurentek była Justyna Święty-Ersetic (AZS-AWF Katowice), która wygrała z wynikiem 52.02. Prawdziwym wydarzeniem dnia był natomiast występ 17-letniej Kornelii Lesiewicz (AZS-AWF Gorzów), która zdobyła srebro i rezultatem 52.56 ustanowiła nową życiówkę oraz nowy rekord Polski U20!

Do brązu Małgorzaty Hołub-Kowalik także brąz dołożył Szymon Żywko w biegu na dystansie 3000 metrów. Ale oprócz brązu Szymon wywalczył srebro w kategorii U23! Jego wynik to 8:07.57 sekundy. Te mistrzostwa były dla młodego lekkoatlety Lublina wyjątkowo udane, bo dzień wcześniej w rywalizacji 1500-metrowców zdobył złoto U23! Zatem do domu wraca z medalem każdego kruszcu!

Dobry występ w zmaganiach kulomiotów odnotował Sebastian Łukszo. Zawodnik AZS UMCS w najlepszej swojej próbie pchnął 19.13 metra, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Taki rezultat przełożył się na 4. miejsce. Do podium, na którego najniższym stopniu stanął Konrad Bukowiecki zabrakło 64 centymetry. Wygrał Michał Haratyk (20.77). Z kolei rywalizację chodziarzy na dystansie 5000 metrów w połowie stawki ukończył Rafał Fedaczyński, który z wynikiem 20.28.93 sekundy zajął 5. miejsce.

Ostatnią konkurencją całych zawodów był start sztafet mieszanych na dystansie 400 metrów. Tutaj w składzie AZS UMCS zobaczyliśmy: Cezarego Mirosława, Wiktorię Drozd, Macieja Hołuba oraz Agatę Wasiluk. Akademicy przegrali tylko z ekipą z Poznania i z czasem 3:26.59 zdobyli srebrne medale.

Dorobek AZS UMCS Lublin w 65. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski to sześć medali seniorskich (dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe) oraz trzy w kategorii U23 (złoto, srebro i brąz). Akademicy zajęli 4. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin.
Tekst: Kamil Wojdat. Foto: Paweł Skarba