Dobry mecz lubelskich akademików, domlublin.pl AZS UMCS – Polonia Warszawa 98:49

Bohaterem meczu został Rafał Król. Zawodnik, który w ostatnim czasie częściej grywał głównie w turniejach koszykówki ulicznej jest w tym sezonie liderem akademików. W sobotę Król rzucił aż 37 punktów, a także zebrał dziesięć piłek. To dzięki jego postawie domlublin.pl AZS UMCS Lublin wygrał z Polonią Warszawa aż 98:49.

– Rywale mieli po 18-19 lat, więc było widać, że fizycznie nam mocno ustępują. Myśleliśmy jednak, ze będą bardziej wybiegani i przez to będą lepiej bronić. Górowaliśmy również nad przeciwnikami doświadczeniem. Mój wynik? Koledzy po prostu grali na mnie – powiedział na klubowej stronie Rafał Król. – Trener przez cały tydzień powtarzał, że nie będzie to łatwe spotkanie. Kluczem do zwycięstwa była obrona. To ona pozwoliła nam wygrać trzecią kwartę aż 33:6 – dodał na klubowej stornie Przemysław Tradecki, rozgrywający lublinian.

Dużo gorzej spisał się drugi lubelski przedstawicieli na tym poziomie rozgrywkowym, czyli rezerwom Startu. Podopieczni Bartłomieja Pietrzaka odnioeśli porażkę 80:86 z KK Warszawa. Lublinianie w tym meczu mogli liczyć na nowych zawodników z Tauron Basket Ligi – Adama Myśliwca, Pawła Kowalskiego, Bartosza Ciechocińskiego, Jakuba Szczepaniaka i Wojciecha Hałasa. Co ciekawe, „czerwono-czarni” w końcówce trzeciej kwarty wygrywali już 68:45. Wtedy jednak stała się rzecz niemożliwa i stracili 25 punktów z rzędu. Gracze ze stolicy doprowadzili w ten sposób do dogrywki, w której nie dali szans lublinianom.

domlublin.pl AZS UMCS – Polonia Warszawa 98:49 (27:15, 18:10, 33:6, 20:18)

AZS UMCS: Król 37 (4×3), B. Karolak 8 (2×3), Wiśniewski 19, Tradecki 14 (2×3), Stefaniuk 2 oraz Gałan 8, Krzeszowski 4 (1×3), Marciniak 4, Kowalczuk 2, Miturski, Chabros

Polonia: Nieporęcki 18 (1×3) Skowroński 10 (1×3), Olszewski 3, Bonarek 2, Wilk 2 oraz Aderek 5 (1×3), Jagiełło 5 (1×3), Fischer 2, Kęder 2, Grabowski

Sędziowali: Łata i A. Kołoszewski.
Widzów: 300.

Start II Lublin – KK Warszawa 80:86 (29:20, 13:11, 26:20, 5:22, d: 7:13)

Start II: Ciechociński 28 (1×3), A. Myśliwiec 17 (2×3), Kowalski 16 (4×3), Hałas 14 (4×3), Szczepaniak 4 oraz K. Samborski 1, Kacki 0, Łoś 0, Muda 0, Targosz 0.

KK: Hybiak 25 (2×3), Lewandowski 18 (3×3), Jaremkiewicz 8 (2×3), Bielecki 4, Karpiński 4 oraz Słoniewski 10, Sarnacki 8, Holnicki-Szulc 5, Suchodolski 3, Pietkiewicz 1.

Sędziowali: Bartocha i Koralewski.