AZS UMCS II Lublin – AZS Politechnika Gdańska 82-56

Pierwszoligowe koszykarki AZS UMCS Lublin przegrały u siebie z drużyną AZS Politechnika Gdańska 56-82. Dla lublinianek była to czternasta porażka w sezonie.

Podopiecznym trenera Marka Lebiedzińskiego nie udał się zatem rewanż za grudniowe (wyjazdowe) starcie, w którym Politechnika zwyciężyła 65-54. W niedziele w hali Zespołu Szkół nr 13 przy ulicy Berylowej 7 początek był jednak wyrównany. Po upływie pięciu minut, gdy akcję wykończyła Wiktoria Duchnowska, było 8-8. Zawodniczka szerokiej kadry Pszczółek w tym spotkaniu pokazała się z bardzo dobrej strony, łącznie zdobywając aż 15 punktów. Skuteczniejsza od niej była tylko Dominika Poleszak (16 pkt). Po dwóch osobistych tej drugiej akademiczki nadal trzymały dystans (13-14). Ostatni fragment pierwszej kwarty należał jednak do przyjezdnych, które odskoczyły do stanu 13-19. Na początku kolejne rywalki miały już dziesięć oczek zapasu. Trafiła Agnieszka Haryńska (13-23). Lublinianki próbowały wracać do meczu, ale nie pozwalały im na to przyjezdne, które do szatni udały się wygrywając różnicą właśnie dziesięciu oczek (29-39).

Po zmianie stron ich przewaga szybka urosła. Minęło pięć minut, a ta po punktach Wanesy Furman wynosiła już dwadzieścia oczek (31-51). Gdańszczanki w pełni kontrolowały mecz, ostatecznie pewnie zwyciężając 82-56.

AZS UMCS Lublin z bilansem 9-14 zajmuje 9. miejsce w tabeli 1. ligi.

AZS UMCS II Lublin – AZS Politechnika Gdańska 82-56 (13-19, 16-20, 10-22, 17-21)
AZS UMCS: Poleszak (16), Duchnowska (15), Przyszlak (10), Kuniewicz (6), Warda (3), Pająk (2), W. Kusiak (2), Wasilak (2), Pastwa, Pogorzelska, Mirosław (DNP). Trener: Marek Lebiedziński

Źródło: AZS UMCS Lublin fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat