Akademickie Mistrzostwa Świata: 4. miejsce Polek

Biało-Czerwone były bardzo blisko medalu. Niestety Akademickie Mistrzostwa Świata, które odbywały się w Chorwacji, zakończyły na czwartym miejscu.

Po pierwszej połowie półfinałowego meczu z Brazylią wydawało się, że możemy powalczyć nawet o złoty medal. Do przerwy Polki wygrywały z Brazylijkami 17:12. W drugiej połowie jednak optymistyczna przewaga zaczęła topnieć i finalnie nasze szczypiornistki musiały zadowolić się meczem o trzecie miejsce. Naszym rywalem była Korea Południowa, która postawiła niezwykle ciężkie warunki. Po bardzo wyrównanym meczu Azjatki okazały się lepsze o trzy punkty i zabrały ze sobą brązowy medal.

Bardzo dobre występy w reprezentacji zaliczyły szczypiornistki AZS UMCS Lublin: Aleksandra Rosiak, Aneta Łabuda oraz Joanna Szarawaga.

Brazylia – Polska 29:27 (12:17)

Korea Południowa – Polska 22:19 (11:11)