Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Kto wygrał klasyfikację generalną?

W weekend na nowym obiekcie w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Klasyfikację generalną wśród pań wygrał AWF Kraków, a wśród panów Politechnika Gdańska. W kategorii mężczyzn UMCS był trzeci.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad tysiąc zawodników z całej Polski. Na złe wyniki nie mogli narzekać reprezentanci gospodarzy. Pierwszego dnia na 100 metrów zwyciężył Michał Jakóbczyk z UMCS-u, z kolei jego klubowy kolega – Andrzej Jaros zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów. Na drugim stopniu podium stanęli Damian Kamiński (rzut dyskiem) oraz Grzegorz Kutrzepa (skok wzwyż).

Podczas drugiego dnia rywalizacji w biegu na 200 m kobiet wygrałą Małgorzata Kłodej (UMCS). Bezkonkurencyjna okazała się także Paulina Guba. W biegu 4 x 400 m triumfowała sztafeta AZS UMCS. Srebro w pchnięciu kulą zdobył z kolei Wojciech Mazur.