97. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce – dzień 3

Zakończyły się 97. PZLA Mistrzostwa Polski. Ostatniego dnia zmagań w Poznaniu błyszczała Malwina Kopron, a ekipa lekkoatletów AZS UMCS Lublin wygrała klasyfikację medalową imprezy!

Dzień świetnie rozpoczęła Izabela Paszkiewicz. W biegu na dystansie 5000 metrów z czasem 16.05.50 sekundy wywalczyła srebrny medal! Po zaciętej walce pokonała trzecią na mecie Monikę Jackiewicz o 0.45 sekundy. Wygrała Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom).

Kolejne podium, i to najwyższe, do dorobku zielono-białych dołożyła Malwina Kopron. Konkurs rzutu młotem to prawdziwy popis pochodzącej z Puław zawodniczki. Najdalsza okazała się jej próba z trzeciej serii, w której poslala młot na 75 metr i 42 centymetr. To najlepszy wynikw tym sezonie w Europie, drugi w karierze Malwiny! W rywalizacji pokonała Anitę Włodarczyk (74.06) i Joannę Fiodorow (72.31). To drugi tytuł mistrzyni Polski Malwiny Kopron.

Również po złoto sięgnęła sztafeta pań na dystansie 4×400 metrów. Drużyna w składzie: Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Agata Wasiluk, Małgorzata Hołub-Kowalik uzyskała czas 3:37.70, wyprzedzając o ponad trzy sekundy sztafety z Radomia i Krakowa.

Fascynującą walkę o pierwsze miejsce stoczyli panowie. Decydowało 0.11 sekundy. Ekipa lubelska: Mikołaj Kotyra, Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Andrzej Jaros uległa minimalnie rywalom z Poznania.

AZS UMCS Lublin zdobywając 11 medali (5z, 4s, 2b) wygrał klasyfikację medalową imprezy. Poprawił też dorobek sprzed roku (10 krążków). W zestawieniu punktowym (547) klub z Lublina zajął czwarte miejsce. Wygrał katowicki AWF (676).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin