77. PZLA Mistrzostw Polski U20 – dzień 3

Zakrzewski wygrał na dystansie 200 metrów. Herzyk i Kitliński stoczyli pasjonujący bój na 1500m podczas trzeciego dnia 77. PZLA Mistrzostw Polski U20 w Lublinie.

Wojciech Lewkowicz w rzucie dyskiem rozpoczął trzeci dzień mistrzostw w Lublinie. Już w pierwszej próbie zawodnik ULKS Uczniak Szprotawa uzyskał 57.52m i zdobył złoty medal. Drugi był Jakub Buchwald i trzeci Karol Wagner – obaj reprezentują klub AZS Politechnika Opolska.

Marek Zakrzewski ponownie trafił na mocny wiatr w plecy (przyp. red.: pierwszego dnia zwyciężył na 100m, uzyskując kapitalny czas 10.16s przy wietrze +2.4m/s. Niestety wynik nie będzie zaliczony jako nowy rekord życiowy, ponieważ wiatr przekroczył wskaźnik 2m/s). Zawodnik AML Słupsk zdobył drugi złoty medal na dystansie 200m, osiągając czas 20.51s przy wietrze +2.8 m/s. Srebrny medal trafił do Cezarego Łazowy (WMLKS Nadodrze Powodowo), a brązowy do Jakuba Śliwy (UKS Gimnazjon Płońsk).

Na kapitalne warunki trafiły panie rywalizujące na 100m przez płotki (+1.8m/s). Wygrała Maja Olszak z LKS Górnik Wałbrzych z czasem 13.67s, przed Emilią Mandelą z AZS Politechniki Opolskiej 13.82s i Liwią Włoszczyk z KS Wisła Puławy 13.84s. Ponadto Mandela uzyskała minimum na Mistrzostwa Europy U20, a także Natalia Szczęsna z czasem 13.85s z RLTL Optima Radom podczas eliminacji wypełniła minimum na ME juniorów.

Rekord życiowy i drugie Mistrzostwo Polski U20 wywalczył Bartosz Kitliński. Od początku biegu na 1500m wraz z Kamilem Herzyk oddalili się od grupy. Na 200 metrów przed metą Kitliński zaatakował prowadzącego od początku biegu Herzyka i nie oddał już pierwszego miejsca. Zawodnik AZS UMCS Lublin, ambasador mistrzostw zakończył bieg z czasem 3:43.59s, Kamil z SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała 3:44.63s. Te wyniki dają im minimum na ME U20 w Jerozolimie. Trzeci był Igor Hawełko z BKS Bydgoszcz.

Złoty medal z Lublina wywozi Patryk Kamionek na 110m przez płotki. Zawodnik UKS LA Basket Warszawa ustanowił swój nowy rekord życiowy 13.49s, wygrywając z Oskarem Bydoń (KS AZS AWF Kraków) – nowa życiówka 13.66s. Brązowy medal zdobył Bartosz Gerega (MKS Piast Głogów).

Przypominamy, że 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Organizatorem zawodów jest Miasto Lublin wraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Partnerem wydarzenia zostało Województwo Lubelskie, a operatorem AZS Lublin.