Arriva Polski Cukier Toruń – Polski Cukier Start Lublin 90:96 (21:22, 23:26, 21:24, 25:24)

W pierwszej kolejce nowego sezonu nasza drużyna pokonała na wyjeździe Arriva Polski Cukier Toruń. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie i trzymał w napięciu do końcowych fragmentów czwartej kwarty.

Do przerwy spotkanie było bardzo zacięte i dość wyrównane. Obie drużyny przeplatały lepsze fragmenty z gorszymi, ale to podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego schodzili do szatni na półmetku rywalizacji z prowadzeniem 48:44.

Po zmianie stron czerwono-czarni potrafili odskoczyć gospodarzom nawet na 12 punktów przewagi, ale torunianie zawzięcie gonili wynik. Ostatecznie “Startowcy” zachowali więcej zimnej krwi i przypieczętowali zwycięstwo podczas ostatniej minuty gry.

Toruń: Ertel 29, Myles 23, Gaddefors 14, Abu 12, Wilczek 7, Ryuny 5, Diduszko, Lipiński, Sowiński, Tomaszewski

Lublin: Lecomte 23, Drame 14, De Lattibeaudiere 12, Karolak 12, Williams 12, Put 9, Ramey 8, Krasuski 3, Pelczar 3, Szymański

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Marcin Koralewski, Adam Krzemień

Źródło: Start Lublin