Zuzanna Chwadeczko świetnie spisuje się na pływackich Mistrzostwach II Dywizji NCAA

Zawodniczka KU AZS UMCS Lublin – Zuzanna Chwadeczko świetnie spisuje się na pływackich Mistrzostwach II Dywizji NCAA w amerykańskim Greensboro. Polka zdobyła tytuł mistrzowski i dwa tytuły wicemistrzowskie!

Złoto wywalczyła w rywalizacji na 100 jardów. Z wynikiem 49.36 sekundy okazała się najlepsza!

Natomiast w wyścigu na dystansie 200 jardów stylem zmiennym lublinianka ustanowiła najlepszy czas w historii polskiego pływania na jardach!

Wynik, jaki uzyskała w finałowym wyścigu Polka (1:58.19), starczył do zajęcia drugiego miejsca. Tytuł wicemistrzyni ligi jest bez wątpienia imponującym osiągnięciem zawodniczki z Lubelszczyzny.

uż za jej plecami zmagania zakończyła Polka. Rezultat Chwadeczko (1:58.19) jest nowym najlepszym wynikiem w historii polskiego pływania na jardach. Poprzedni należący do Klaudii Naziębło poprawiła o 0.22 sekundy.

Kolejny tytuł wicemistrzowski, reprezentująca Drury University Chwadeczko dołożyła w starcie drużynowym 4 x 50 jardów stylem zmiennym. Polka wystąpiła na pierwszej zmianie. Popłynęła klasykiem. Z czasem 27.03 sekundy okazała się najlepsza. Ekipa Drury ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Przegrała z zawodniczkami Queens University o zaledwie 0.03 sekundy. Wynik jaki uzyskało Drury (1:38.68) jest nowym rekordem uczelni.