Znowu sensacja. TBV Start pokonał Trefl Sopot!

TBV Start Lublin okazał się lepszy od Trefla Sopot. Bohaterem meczu został Brandon Peterson, który rzucił 20 punktów.

Podopieczni Davida Dedka po raz kolejny udowodnili, że nie boją się żadnego rywala. Kilka tygodni temu pokonali rywalizującą w Lidze Mistrzów Rosę Radom, a wczoraj ograli znajdującego sie w czubie tabeli Trefla Sopot. Co więcej, ich wygrana było bardzo pewne, a cały zespół zasłużył na gratulacje.

Jedyny gorszy fragment „czerwono-czarni” zanotowali na początku spotkania w hali Globus, kiedy Trefl szybko wyszedł na prowadzenie 12:3. Końcówka inauguracyjnej odsłony to jednak dominacja gospodarzy, którzy odrobili straty. Ten pościg jednak sporo ich kosztował, bo na początku drugiej kwarty lublinianie mieli spore problemy w ataku. Na szczęście gracze Trefla również nie trafiali, co sprawiło, że kibice dość rzadko mieli okazje do żywiołowych reakcji. Zmieniło się to w końcówce pierwszej połowy, kiedy kilka niezłych zagrań zaprezentował Nick Kellogg. Dobra postawa Amerykanina sprawiła, że TBV Start na przerwę udał się wygrywając 36:34.

W drugiej odsłonie miejscowi przejęli kontrolę nad meczem. Bardzo skuteczny okazał się Stefan Balmazović, który w całym meczu rzucił dwadzieścia punktów. W ważnych momentach do kosza trafiali również Doug Wiggins i Jakub Dłoniak. W efekcie przewaga TBV Startu ciągle wahała się w granicach 6-8 punktów. Ostatecznie, podopieczni Davida Dedka zwyciężyli 87:79, co stawia ich w korzystnej sytuacji w kontekście rywalizacji o utrzymanie się w PLK.

W najbliższej kolejce koszykarze TBV Startu zagraja na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg, która również walczy o zachowanie ligowego bytu. „Czerwono-czarni” zagraja w tym spotkaniu razem z Nickiem Covingtonem, który w minionym tygodniu został zawodnikiem lubelskiego klubu. W Siarce natomiast zagrają Grzegorz Małecki i Jan Grzeliński. Obaj w ostatnich miesiącach grali w Lublinie, ale w trakcie obecnego sezonu zmienili barwy klubowe.

TBV Start Lublin – Trefl Sopot 87:79 (20:20, 16:14, 26:21, 25:24)

TBV Start: Balzamović 20 (3×3), Peterson 20, Wiggins 15 (2×3), Dłoniak 7 (1×3), Bonarek 0 oraz Trojan 8, Ciechociński 7 (1×3), Kellogg 7 (1×3), Kowalski 3 (1×3), Jankowski 0, Dziemba 0.

Trefl: Ireland 20, Dylewicz 12 (2×3), Marković 10, Śmigielski 10, J. Karolak 4, Mielczarek 9 (1×3), Kolenda 8 (2×3), Laser 6 (2×3), Majewski 0, Stefański 0.

Sędziowali: Proc, Wierzman i Kom Njilo. Widzów: ok. 2000.