Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu – podsumowanie

Niedziela była ostatnim dniem zmagań na basenie w Olsztynie w ramach Zimowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji punktowej całych zawodów, AZS UMCS Lublin zajął 1. miejsce! Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wśród mężczyzn został Marcin Cieślak!

W odróżnieniu od dni poprzednich, w niedzielę akademicy na podium nie stawali. Najbliżej była Wiktoria Samuła, która zakończyła wyścig na dystansie 50 metrów klasykiem była czwarta.

Zielono-biali utrzymali jednak zaliczkę wypracowaną wcześniej i bez cienia wątpliwości triumfowali w klasyfikacji punktowej całych zawodów:

1. AZS UMCS Lublin (2228)
  2. AZS-AWF Katowice (2112)
  3. UKS G-8 Bielany Warszawa (1545)

Najlepszy wynik punktowy w ekipie z Lublina osiągnął Marcin Cieślak, za poprawienie rekordu Polski na 50 motylkiem (22.08 sekundy). Nowy nabytek wywalczył także najwięcej medali wśród lubelskich pływaków (4 złote, 2 srebrne).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin