Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu – dzień czwarty

Zawodnicy AZS UMCS Lublin nie zwalniają tempa. Czwartego dnia Zimowych Mistrzostw Polski w Olsztynie wywalczyli cztery kolejne medale w tym jeden złoty.

Ten jest zasługą sztafety 4×200 metrów stylem dowolny. Panowie w składzie: Jan Świtkowski, Adam Szczerba, Jakub Chodulski, Jan Hołub triumfowali nad drugą ekipą AWF-u Katowice z około sekundową przewagą. Czas zwycięzców to 7:08.69 sekundy.

Sztafeta kobiet (Daniela Georges, Natalia Lewandowska, Paula Żukowska, Kamila Andrzejewska) wywalczyła z kolei srebro. Lepsze od zawodniczek z Lublina były tylko pływaczki Juvenii Wrocław. Warto dodać, że czwarte miejsce zajęła druga drużyna AZS UMCS.

Srebro indywidualne zdobył Marcin Cieślak, który jest jedną z najjaśniejszych gwiazd olsztyńskich zmagań. Na 100 dowolnym stoczył pasjonującą walkę z Kacprem Majchrzakiem (Warta Poznań). Decydowało 0.02 sekundy. Z rezultatem 46.77 wygrał reprezentant Warty, ale obaj panowie dzięki świetnym wynikom wypełnili minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie.

Jedyny brąz wśród seniorów sobotniego wieczoru to zasługa Wiktorii Samuły. Lublinianka na podium stanęła w rywalizacji 200 metrów klasykiem. Najlepsza okazała się Weronika Hallmann (AZS-AWF Warszawa).

Po czterech dniach zawodów AZS UMCS Lublin z wysoką przewagą prowadzi w klasyfikacji punktowej. W rankingu medalowym zajmuje drugie miejsce.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin