Zawiodła drużyna, Basket Gdynia – Pszczółka AZS UMCS Lublin 69:56

Ostatnia kwarta zdecydowała o przegranej Pszczółki AZS UMCS Lublin w Gdyni. Sobotnia przegrana lubelskich koszykarek z Basketem Gdynia to dowód na to, jak wyrównana jest w tym sezonie Tauron Basket Liga Kobiet. Pszczółki, które potrafiły być lepsze zarówno od Ślęzy Wrocław, jak i Energi Toruń przegrały z Basketem, mającym w dorobku porażkę ze Ślęzą.

Przez większość czasu spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie przyjezdne wygrywały czterema punktami. Po przerwie na parkiecie dominowały już jednak gospodynie. Zwyciężyły trzecią kwartę 17:12, a w czwartej kompletnie zdusiły rywalki, wygrywając 18:6 i 69:56 w całym meczu.

Tradycyjnie najlepszą zawodniczką Basketu była najskuteczniejsza na parkiecie Agnieszka Bibrzycka. Nie byłoby jednak triumfu gospodyń, gdyby nie dobra dyspozycja jej siostry Magdy i Shawnice Wilson. Obie rzuciły po 13 „oczek”.

Basket Gdynia – Pszczółka AZS UMCS Lublin 69:56 (20:20, 14:18, 17:12, 18:6)

Basket: A. Bibrzycka 16, M. Bibrzycka 13, S. Wilson 13, J. Skerović 11, P. Johnson 8, A. Kotnis 4, K. Podgórna 2, T. Troina 2, A. Jakubiuk 0, J. Ossowska, K. Suknarowska, A. Rembiszewska.

Pszczółka: M. Jujka 13, D. Williams 9, D. Owczarzak 8, J. Player 8, O. Szumełda-Krzycka 7, A. Szczepanik 6, L. Metcalf 5, A. Morawiec 0, K. Dorogobuzowa 0, D. Duraj, K. Piędel.