Wykreowały lidera, KPR Kobierzyce – MKS AZS UMCS Lublin 32:24

MKS AZS UMCS Lublin uległ na wyjeździe z KPR Kobierzyce 24:32. Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęły gospodynie, które po niespełna 20 minutach gry wygrywały już 11:4. Akademiczki próbowały gonić wynik, odrobiły trzy gole straty, ale udając się na przerwę znowu przegrywały siedmioma bramkami.

Po wznowieniu gry mecz był bardziej wyrównany, ale wypracowana w pierwszej połowie przewaga pozwoliła szczypiornistkom KPR na spokojne kontrolowanie boiskowych wydarzeń.

W szeregach lubelskiego zespołu wyróżniała się w szczególności Patrycja Szyszkowska, która zanotowała 12 bramek, dokładnie połowę dorobku całej drużyny. Dziewięć z tych goli rzuciła po przerwie.

Dzięki zwycięstwu nad MKS AZS UMCS zawodniczki z Kobierzyc są na pozycji lidera. Dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedziły w tabeli SPR Olkusz, który nieco niżej pokonał MTS Żory.

Podopieczne Izabeli Puchacz po pięciu kolejkach plasują się na siódmym miejscu w ligowej tabeli z trzema punktami na koncie, ale mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie więcej. Za tydzień czeka je ciężki wyjazdowy mecz w Żorach.

KPR Kobierzyce – MKS AZS UMCS Lublin 32:24 (16:9)

Kobierzyce: Olejnik, Słota – Daszkiewicz 8, Linkowska 6, Barczak 3, Szymańska 3, Przydacz 3, Barczak 3, Skalska 3, Wojda 2, Kaźmierska 2, Jakubowska 2 oraz Tórz, Szumna, Wesołowska, Suchy, Łuczkowska

Lublin: Nóżka, Gruszecka – Szyszkowska 12, Jarosz 4, Lasek 3, Gomółka 3, Wawrzonek 2 oraz Blaszka, Pękalska, Markowicz, Kucharczyk.

Sędziowali: Klimkowicz, Kowalski.