Wyjazdowe zwycięstwo Pszczółki w Gorzowie

Po blisko 3-tygodniowej przerwie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosły zwycięstwo na wyjeździe z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Drużyna z Gorzowa była niezwykle ciężkim rywalem, o czym świadczy, chociażby niemal pewny występ tego zespołu w zbliżających się play-offach. Po pierwszej połowie gospodynie schodziły do szatni tylko z jednopunktową przewagą.

Trzecia kwarta okazała się kluczowa w przebiegu całego spotkania. Lublinianki zdołały wykorzystać swój ofensywny potencjał i odskoczyły na kilka punktów ekipie z Gorzowa Wielkopolskiego. Rozważna i skuteczna gra pozwoliła na utrzymanie korzystnego wyniku i finalne wygranie meczu. Na wyróżnienie zasłużyła zdecydowanie Dajana Butulija, która zdobyła aż 28 punktów dla drużyny Pszczółki.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:77 (20:17, 14:16, 16:23, 16:21)