Widzew Łódź ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 81-89

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe Widzew Łódź 89-81. Dzięki wygranej lublinianki pozostają na 4. miejscu EBLK.

Pojedynek od początku stał na wyrównanym poziomie. Po stronie Widzewa dobrze poczynała sobie Katarina Vucković, natomiast w szeregach ekipy z Lublina Briana Day. Zbierała zarówno w obronie jak i w ataku. Gdy popisała się celną próbą “za trzy” Pszczółki wygrywały 7-6. Ale prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, by z syreną kończącą pierwszą kwartę był remis 19-19. Wynik z linii osobistych ustaliła Giedrė Labuckienė. Kolejna odsłona przypominała wcześniejszą. Grę Widzewa zaczęła pchać do przodu Taylor Emery. W ekipie trenera Szewczyka z korzystnej strony pokazywała się Kristina Baltic, która weszła na parkiecie w końcówce pierwszych dziesięciu minut. Serbka dała naprawdę dobrą zmianę. Radziła sobie zarówno na tablicy, jak i przy próbach z półdystansu. Była jedną z ważniejszych zawodniczek oprócz głównodowodzącej Alexis Peterson. Na przerwy zespoły schodziły przy wyniku minimalnie lepszym dla zielono-białych (42-44).

Powrót na parkiet był zdecydowanie bardziej udany dla lublinianek. Trzecia kwarta zaczęła się od “trójki” Julii Adamowicz (42-47). Po niej dwa oczka z wolnych dołożyła Jovana Popovic (42-49). Wydawało się, że już teraz Pszczółka może odskoczyć. Tak się jednak nie stało. Gospodynie zdołały wrócić. Po punktach Moniki Janowskiej zrobiło się tylko 49-51. W odpowiedzi dla Lublina “trójkę” ustrzeliła Day (49-54), po czym skutecznie trafiła “za dwa” (49-56). Przewaga jeszcze urosła ‒ głównie za sprawą Peterson i Baltic. AZS przed ostatnią odsłoną miał dwanaście oczek zaliczki (54-66). Ale to nie był koniec emocji. Łodzianki nie zwiesiły głów. Do wyrównania doprowadziły na niecałe pięć minut przed ostatnią syreną (72-72). Kluczowe okazały się dobre akcje Peterson i Day, które pozwoliły znów objąć prowadzenie (76-81). “Trójki” Adamowicz i Popovic dobiły rywalki (80-87).

Widzew Łódź ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 81-89 (19-19, 23-25, 12-22, 27-23)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (26), Briana Day (23), Zuzanna Sklepowicz, Agnieszka Szott-Hejmej, Julia Adamowicz (7), Anna Pawłowska (DNP), Jovana Popovic (12), Giedrė Labuckienė (6), Olga Trzeciak (DNP), Kristina Baltic (15).

Źródło: AZS UMCS Lublin