Wicemistrz zabrał punkty, Pszczółka AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 47:56

Pszczółka AZS UMCS Lublin uległa na własnym parkiecie Artego Bydgoszcz 47:56. Lubliniankom nie pomogła nawet niezła postawa Jhasmin Player, która z 14 punktami została najlepszą rzucającą swojej ekipy. Od początku spotkania to zespół Artego dominował. W szóstej minucie przyjezdne wygrywały już 16:8. Ostatecznie, po wspaniałej końcówce pierwszej kwarty, to jednak Pszczólki schodziły z parkietu wygrywając 21:18.

Kolejny kryzys przyszedł w drugiej kwarcie, gdy do dorobku udało się dorzucić jedynie cztery punkty. Akademiczki nie radziły sobie z agresywnie broniącymi koszykarkami z Bydgoszczy. Problemem była również skuteczność. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 25:31.

Trzecia oraz czwarta odsłona były mocno wyrównane. Po trzeciej części gry przewagę udało się zniwelować do czterech oczek. W końcówce lepiej poradziły sobie jednak zawodniczki z Bydgoszczy i to one wywiozły dwa punkty, wygrywając 56:47.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 47:56 (21:18, 4:13, 10:8, 12:17)

Pszczółka: Player 14, Owczarzak 7, Williams 6, Jujka 6, Metcalf 4 – Dorogobuzova 6, Szumełda-Krzycka 2, Morawiec 2.

Artego: Reid 13, Carter 12, Koc 9, Międzik 6, McBride 4 oraz Morris 5, Fikiel 3, Pawlak 4.

Sędziowali: Maciej Kotulski, Marcin Bieńkowski, Tomasz Trybalski.