Uświetnili jubileusz zwycięstwem, Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 13:12

Po niezwykle pasjonującym i ciekawym meczu Budowlani Lublin pokonali Juvenią Kraków 13:12. Był to ostatni mecz lublinian w pierwszej rundzie jak też na stadionie przy ul. Krasińskiego.

Starcie z liderem zbiegło się z obchodami jubileuszu 40-lecia lubelskiego klubu. Gospodarze dołożyli wszelkich starań, aby świętowanie było jak najbardziej uroczyste. Były podziękowania, odznaczenia i medale z od władz miasta oraz marszałka województwa. Licznie przybyli kibice rugby byli też świadkami przygotowanego specjalnie na tę okazję Wojewódzkiego Turnieju Dzieci w Rugby TAG oraz meczu oldboy’ów. Największe emocje przeżywaliśmy w meczu z Juvenią.

Było to już drugie spotkanie rundy rewanżowej. Wcześniej drużyna trenera Sebastiana Berestka wygrała na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański oraz przywiozła zwycięstwo z Łodzi po zaległym meczu z KS Budowlanymi. – Zrobimy wszystko, aby do świętowania jubileuszu dołączyć wygraną – mówił przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec Budowlanych.

Jego podopieczni od początku zabrali się do pracy. Po bardzo dobrze rozegranym maulu autowym Bartłomiej Jasiński zdobył przyłożenie, które podwyższył Arkadiusz Gospodarek. Lublinianie prowadzili 7:0. Nie minęło 20 minut, a piętnastka z ul. Krasińskiego wygrywała już 10:0. Rzut karny zamienił na punkty Gospodarek.

Druga część pierwszej połowy to dobra postawa gości, którzy wywalczyli 12 punktów zmniejszając stratę do jednego „oczka”. Przez kolejne 40 minut, po zmianie stron, mimo że oba zespoły miały swoje okazje, nikomu nie udało się, co bardzo rzadko się zdarza w meczach rugby, zdobyć punktów. Tym samym Budowlani zanotowali trzecie z rzędu zwycięstwo.

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 13:12 (13:12)

Budowlani: Wiecaszek, Bobruk, Kelberashvili, Świderski, Gawroński, Niedziółka, K. Zając, B. Jasiński, Lubisz (41 Mietlicki), Gospodarek, M. Zając, Mazur, Ćwieka, Gładkowski (50 Rachwał), P. Jasiński.

Punkty Budowlanych: Arkadiusz Gospodarek 8, Bartłomiej Jasiński 5.

Punkty Juvenia: Szymon Szczepański 5, Kamil Bobola 5, Wojciech Guratowski 2.