Trzy dogrywki w Lublinie. TBV Start bliski wygranej

Niesamowity mecz mieli okazję oglądać kibice koszykówki w Lublinie. Aż po  trzech dogrywkach aktualny lider Energa Basket Ligi – Anwil Włocławek pokonał miejscowy TBV Start.

Znakomicie spotkanie rozpoczął zespół z Lublina. Podopieczni Davida Dedka nie ulegli presji meczu z aktualnym liderem. Przez większość pierwszej kwarty TBV był na prowadzeniu. Dopiero w końcówce Anwil przejął inicjatywę i finalnie na przerwę schodził, wygrywając 15:16. W drugiej kwarcie również nie było widać dominacji poszczególnej z drużyn. Gospodarzom jednak udało się zdobyć większą ilość punktów – po pierwszej połowie wygrywali 36:33. Prawie całą trzecią kwartę na prowadzeniu był Lublin, dopiero na samym końcu gracze Anwilu zdołali wyrównać stan gry, a nawet odskoczyć na 4 punkty. W ostatniej odsłonie wydawało się, że wynik spotkania jest ustalony. Koszykarze z Włocławka na lekko ponad dwie minuty przed końcem mieli aż 10 punktów przewagi. Podopieczni Dedka zdołali jednak odrobić strat i doprowadzić do dogrywki.

Pierwsza dogrywka nie wystarczyła, by rozstrzygnąć losy spotkania. Druga mniej obfita w punkty również. W trzeciej dogrywce na 6-punktowe prowadzenie wyszedł Anwil, lublinianie jednak zdołali na kilkanaście sekund przed końcem wyrównać. Niestety marzenia rozwiał Michał Nowakowski, oddając w ostatniej możliwej chwili rzut za 3 punkty, który okazał się na nieszczęście miejscowych celny.

TBV Start Lublin – Anwil Włocławek 97:100 (15:16, 21:17, 17:24, 20:24, 9:9, 5:5, 10:13)