TBV Start Lublin przegrywa na inauguracje

W inauguracyjnym spotkaniu TBV Start Lublin przegrał na własnym obiekcie z Legią Warszawa 67:81. Początkowo wszystko szło po myśli podopiecznych Davida Dedka, ale fatalna trzecia kwarta pozbawiła lublinian zwycięstwa.

W pierwszej połowie wszystko szło zgodnie z planem Startu. Lublinianie wygrywali przewagę 11. punktów i prezentowali się naprawdę dobrze. Załamanie przyszło w trzeciej kwarcie. Czerwono-czarni przegrali aż 5:30.  W ostatniej odsłonie gospodarze próbowali odwrócić losy spotkania, ale bezskutecznie. W zespole Davida Dedka zawiodła przede wszystkim skuteczność – jego podopieczni trafili zaledwie 18 z 62 rzutów. Rywale w tej statystyce radzili sobie znacznie lepiej, dlatego też m.in. odnieśli końcowe zwycięstwo.

TBV Start Lublin – Legia Warszawa 67:81 (18:16, 25:16, 5:30, 19:19)