TBV Start Lublin – GTK Gliwice 85:73

TBV Start Lublin wygrał na własnej hali z GTK Gliwice. Swój debiut zaliczył również najnowszy nabytek czerwono-czarnych.

W wyjściowym składzie od początku meczu kibice ujrzeli nowego koszykarza Startu – Antona Gaddeforsa. Szwed zdobył pierwsze punkty w meczu, celnym rzutem za trzy punkty. Później lublinianie kontynuowali zdobywanie punktów i w pewnym momencie mieli już 11 punktów przewagi. Gliwice jednak nie chciały na samym początku poddać meczu i zerwały się do walki. Po pierwszej kwarcie mieliśmy 22:18 dla gospodarzy. Na przerwę przed drugą połową TBV schodził z przewagą sześciu punktów.

Po zmianie stron rozpoczęła się dominacja czerwono-czarnych. Fantastyczne zawody rozegrał Devonte Upson, uświetniając występ lublinian efektownymi wsadami. Fantastycznie spisywał się także James Washington  i wcześniej wspomniany Gaddefors. Bardzo dobra skuteczność, rozważna gra w defensywie i efektowność – taki był właśnie Start w trzeciej i czwartej kwarcie, krocząc pewnie po zwycięstwo.

TBV Start Lublin – GTK Gliwice 85:73 (22:18, 18:16, 18:14, 27:25)