TBV Start Lublin bez szans w starciu z mistrzem Polski

Mimo udanego początku Startu poniósł on dotkliwą porażkę. Faworyt w postaci Stelmetu Zielonej Góry nie zawiódł i pewnie wygrał przed własną publicznością.

Podopieczni Davida Dedka w pierwszej kwarcie zaprezentowali się niemalże znakomicie. Prowadzili z faworyzowanym rywalem 22:20. Niestety później inicjatywę przejęli gospodarze. Zawodnicy z Zielonej Góry z minuty na minutę zaczęli podkręcać tempo, któremu nie podołali Lublinianie. Już przed ostatnią kwartą sprawa meczu była praktycznie zamknięta, gdyż Stelmet miał 20 punktów przewagi. Ostatnia kwarta zgodnie z przewidywaniami nie zmieniła rezultatu spotkania. TBV Start opuścił tym razem Zieloną Górę na Tarczy.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – TBV Start Lublin 94:72 (20:22, 25:15, 28:16, 21:19)