Start przegrał ze Zniczem Pruszków

W swoim drugim meczu kontrolnym Start Lublin uległ na wyjeździe w meczu ze Zniczem Pruszków 53:66

Czerwono-czarni nie mogą zaliczyć do udanych pierwszej połowy. Gospodarze prowadzili po 20 minutach aż 35:21. Po przerwie z grą Startu było trochę lepiej i zawody przebiegały bardziej wyrównanie. Nie było jednak szans na dogonienie rywali, zwłaszcza, że przyjezdni mieli za sobą ciężkie treningi. Najlepszy tym razem był Alan Czujkowski, który jako jedyny przekroczył granicę 10 punktów – zdobył ich 15.

– W poniedziałek i wtorek rano, przed meczem ze Zniczem mieliśmy ciężki trening obronny i widać było zmęczenie naszych zawodników. Dodatkowo popełniliśmy sporo błędów i nie wpadło kilka otwartych rzutów. Nie ma co wyciągać daleko idących wniosków z tej porażki – tłumaczy na oficjalnej, klubowej stronie Michał Sikora, asystent Pawła Turkiewicza, który wraz z Jakubem Drozdem będzie teraz prowadził przygotowania zespołu. Pierwszy szkoleniowiec ekipy z Lublina jedzie z reprezentacją Polski na Eurobasket.

Wczoraj zgodnie z planem do Lublina przybył jeden z amerykańskich zawodników, który dołączył do zespołu – Trency Jackson. W najbliższy weekend wraz z resztą kolegów będzie miał okazję rywalizować w turnieju, w Ostrowie Wielkopolskim. Zagrają tam ze Śląskiem Wrocław i ekipą gospodarzy – BM Stalą. Z tym ostatnim rywalem, 8 października zainaugurują zresztą nowy sezon Tauron Basket Ligi. Drugi z zagranicznych graczy Rob Poole spodziewany jest w Lublinie dzisiaj.

Wiadomo już także, kto weźmie udział w zaplanowanym na 2 i 3 października turnieju w hali Globus. Oprócz gospodarzy kibice będą mieli okazję podejrzeć w akcji zawodników Siarki Tarnobrzeg i Rosy Radom.

Znicz Basket Pruszków – Start Lublin 66:53 (15:8, 20:13, 15:14, 16:18)

Start: Czujkowski 15, Małecki 7, Trojan 7, Grzeliński 6, Salamonik 6, Kowalski 5, Myśliwiec 4, Ciechociński 3, Hałas, Szczepaniak.