Start Lublin zwycięża we Wrocławiu

Start notuje już ósme zwycięstwo w tym sezonie. To bardzo imponujący wynik tym bardziej, że rozegranych zostało dopiero dziesięć meczów. Tym razem czerwono-czarni byli lepsi w wyjazdowym spotkaniu od Śląska Wrocław – wygrali 70:78.

Większość spotkania była bardzo wyrównana – kluczowa okazała się ostatnia kwarta. Zawody lepiej rozpoczęli gospodarze. Początkowo, to oni wyszli na prowadzenie, następnie starty odrobili lublinianie. Po pierwszej kwarcie Śląsk miał 3 punkty zapasu. Przez drugą odsłonę, żadna z drużyn nie przejęła dalej zdecydowanie inicjatywy i kiedy zawodnicy schodzili na przerwę po pierwszej połowie meczu, tablice wskazywały wynik 34:33 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie Lublin wyszedł nawet na wysokie prowadzenie, ale przed decydującą partią to gospodarze mieli 4 punkty przewagi. Czwarta kwarta zupełnie odmieniła obraz gry. Goście zdominowali widowisko, co pozwoliło im na finalne zwycięstwo.

WKS Śląsk Wrocław – MKS Start Lublin 70:78 (19:16, 15:17, 26:23, 10:22)